Jak upinać włosy na noc, aby ich nie niszczyć?

Posiadaczki długich włosów z całą pewnością dobrze wiedzą, jak źle wpływa na ich kondycję spanie w rozpuszczonych włosach. Stają się one coraz bardziej kruche i łamliwe, a ponadto poplątane. W czasu nocnego wypoczynku często zmienia się pozycje i łatwo jest o pościeranie końcówek włosów o poduszkę czy też wplatanie się włosów w guziki od pościeli. Śpiąc z drugą osobą trzeba również liczyć się z możliwością przyduszenia kosmyków ręka czy też położenia się na nich, co jest prostą drogą do wyrwania sporej ilości włosów. Z całą pewnością warto związywać włosy do snu, ale pojawia się pytanie – na jakie upięcia się zdecydować?

Prawidłowe spinanie włosów na noc, czyli sposób na zabezpieczenie kosmyków przed zniszczeniem

Jedną z najczęściej wybieranych metod jest zaplatanie włosów w warkocz na noc. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nic nie uciska ani też nie uwiera. Trzeba jednak liczyć się z pofalowanymi włosami następnego dnia. Inną opcją jest kok, a szczególnie koczek ślimaczek czy kok na skarpetkę. Decydując się na koczka, można spodziewać się na rano bardziej puszystych i uniesionych włosów u nasady. Kok-ślimak trzyma się na swoim miejscu całą noc i nie trzeba martwić się tym, że coś będzie nas gniotło w głowę  czy też przeszkadzało w spaniu.

Jeśli zależy nam na prostych włosach na rano, to zamiast koka i warkocza warto postawić na kucyka czy półkucyka. Zaleca się zrobić kocyka dość wysoko, aby nie było efektu odgniecionej gumki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ten sposób nie do końca chroni włosy przed zniszczeniem, gdyż nadal będą one ocierać o poduszkę. Dobrym rozwiązaniem będzie przy ostatnim przeciąganiu włosów przez gumkę, nie przeciągać końcówek, dzięki czemu powstanie luźniejszy kok. Jeśli jednak żadne nocne upięcie nie wchodzą w grę i żadna z powyższych metod się nie sprawdzi, to można ewentualnie przerzucić włosy za łóżko. Niestety opcja ta nijak będzie się miała do osób, które mocno się ruszają w trakcie snu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W przypadku nocnych upięć włosów nie należy wiązać włosów zbyt mocno, co niepotrzebnie obciążyłoby ich cebulki. Nie należy także chodzić spać z mokrymi włosami ani też używać gumek z metalowymi elementami. Najlepsze są gumki obszyte miękkim materiałem typu frotki. Ważne jest również to, aby wykonane upięcie nie uwierało w plecy podczas leżenia.

© Berendowicz&Kublin 2023 Wykonanie: Getso.pl