Nowa kolekcja wiosna-lato 2013!

Beata Berendowicz na sezon wiosna-lato 2013 proponuje nam „Retro uniesienie” – fryzury inspirowane przełomem lat 50. i 60. Sławek Kublin, pozostając pod urokiem lat 40., przedstawia fryzury w swojej kolekcji „Modern wave”.

Retro uniesienie

Modę i kobietę łączą wspólne cechy: są zmienne, cenią wolność i mają wiele twarzy. Obie także hołdują pięknu – ponadczasowemu, wszechobecnemu i niezależnemu. Dlatego właśnie uwiódł je złoty wiek, przełom lat 50. i 60. XX w. Ten okres inspiruje również artystów, projektantów i stylistów fryzur. To w końcu czas triumfu kobiecości objawiający się w osobach Marylin Monroe, Twiggy Lawson czy Brigitte Bardot. Czar, urok, zmysłowość i klasyczna elegancja są cechami nowego stylu glamour.

Pozostając pod urokiem grochów i sukienek princesek powstała nasza nowa kolekcja „Retro uniesienie” na sezon wiosna-lato 2013. To podróż do minionego, ale nadal fascynującego złotego wieku. Zainspirowały nas geometryczne formy odzwierciedlające się w naszych fryzurach: uniesionych, o idealnych kształtach, których motywem przewodnim jest koło – element łączący całą kolekcję. Perfekcyjną, kolistą formę fryzur udało nam się uzyskać dzięki zastosowaniu wypełniaczy.

Dopełnieniem całości są kolory tamtych czasów: jasny blond, głęboki brąz i ciepła miedź, a także makijaż podkreślający, tak ważne w tamtym okresie, oczy. Główną bohaterką naszej kolekcji jest kobieta świadoma swojego piękna, roztaczająca wokół siebie aurę tajemniczości i zmysłowości, pełna seksapilu. Łączy ona w sobie dwie epoki: epokę Hollywood i tę współczesną. Dajmy się unieść retro-fali!

Stylizacja fryzur Retro uniesienie: Beata Berendowicz, Dawid Ślusarczyk
Na zdjęciu powyżej modelka: Weronika Czajkowska
Kostiumy: Paulina Dziubek/pauladziubek.com
Make-up: Wioletta Wojda
Zdjęcia kolekcji: Tomasz Fryszkiewicz/www.fryszkiewicz.com

Modern wave

Miękkie fale i asymetryczne przedziałki to elementy charakterystyczne dla lat 30. i 40 XX w. To czas gwiazd Hollywood: Ingrid Bergman, Grety Garbo czy Rity Hayworth. Kaskada fal opadająca zmysłowo na czoło podkreślała kobiece wdzięki, a przedziałki czesane na bok stanowiły kwintesencję stylu tego okresu. Najpiękniejszą ozdobą kobiet lat 40. były włosy, dlatego tak ważny był ich połysk i olśniewający blask.

Nasza kolekcja „Modern wave”, czyli modernistyczna fala, to sentymentalny powrót do lat 40., ale w nowoczesnym stylu. Eleganckie i szykowne fale nabrały futurystycznego wymiaru dzięki głębokiemu niebieskiemu odcieniowi i zmysłowemu różowi. Perfekcyjne, klasyczne strzyżenie i obowiązkowy przedziałek czesany na bok podkreśla z kolei intensywna miedź. Kropką nad „i” naszej kolekcji był makijaż w stylu lat 40.: blada cera, mocno zaznaczone usta i idealnie wyregulowane brwi. Poczuj przypływ modernistycznej fali!

Stylizacja fryzur Modern wave: Sławek Kublin, Dawid Ślusarczyk
Na zdjęciu obok modelka: Emanuela Kuziel
Kostiumy: Paulina Dziubek/pauladziubek.com
Zdjęcia kolekcji: Tomasz Fryszkiewicz/www.fryszkiewicz.com
Make-up: Wioletta Wojda

Obejrzyj galerię zdjęć najnowszej kolekcji Akademii B&K!

 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl