Suszenie włosów jest stałym elementem większości kobiet podczas codziennej “łazienkowej rutyny”. Często po ich wysuszeniu cała fryzura jest napuszona, a wszystkie upięcia nie wyglądają tak, jak powinny. Cały sekret tkwi w metodzie jaką Wasze włosy są suszone! Dzisiaj podpowiemy Wam jak poprawnie to robić, aby efekt był najlepszy i zawsze zadowalający.

Nie rezygnuj z ręcznika

Zanim zaczniesz suszyć włosy suszarką – zwiń je w ręcznik w tak zwany “turban”. Nie powinno się używać ciepłego powietrza wprost na włosy, z których jeszcze spływa woda. Są one wówczas  narażone na częstsze wypadanie i łamliwość. Jest to najważniejszy krok, aby Twoje włosy po wysuszeniu wyglądały dobrze, a przede wszystkim były zdrowsze.

Odpowiedni grzebień

Odpowiednie wyczesanie włosów przed ich wysuszeniem ma również duże znaczenie dla późniejszego wyglądu Twojej fryzury. Wilgotne włosy rozczesz grzebieniem o szerokim rozstawieniu ząbków-taki model zapobiega wyrywaniu włosów i łamliwości końcówek.

Ochronny spray

Aby zabezpieczyć włosy przed stosowaniem wysokiej temperatury, zaopatrz się w specjalny ochronny preparat. Polecamy Schwarzkopf Osis+ Glamination Wielofunkcyjny spray, który można stosować na mokre, lub suche włosy. Preparat nie tylko chroni przed wysoką temperaturą, ale i wspomaga stylizację, rozczesywanie i przygotowuje włosy do dalszej stylizacji. Jego lekka struktura powoduje, że włosy nie są obciążone i cała fryzura wygląda zdrowo i dobrze.

Zimny nawiew i odpowiedni kierunek

Żeby zadbać o jak najlepszą kondycję fryzury, należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze powietrza z suszarki, jak i o samym kierunku suszenia włosów. Jeżeli Twoja suszarka ma możliwość regulacji temperatury powietrza – ustaw ją na jak najchłodniejszy nawiew. Najlepiej suszyć włosy od nasady po ich końce – w jednym kierunku. Łuska włosa wówczas ma możliwość domknięcia się, a cała fryzura nie będzie poplątana. Pamiętajmy o tym, aby całość suszyć w odległości około 30 cm od głowy. Ważne jest, aby włosy suszyć “do końca”. Z niedosuszonych pasm nigdy nie będziemy w stanie wykonać dobrej fryzury, a włosy będą po jakimś czasie samoistnie się puszyły.

Te proste triki zagwarantują mniejsze uszkodzenia w pasmach włosów i lepiej układającą się fryzurę.

A po wysuszeniu…

Poczekaj chwilę, zanim rozczeszesz swoje włosy po suszeniu. Daj im chwilę odpocząć po ciepłej temperaturze. Pamiętaj, że nie ważne jak dobrą i drogą suszarkę posiadasz – twoje włosy jej nie polubią. W związku z tym zadbaj o to, aby codziennie po takiej dawce ciepła zapewnić im odpowiednie nawilżenie nie tylko w postaci odżywek i masek pod prysznicem. Zainwestuj w odpowiednie olejki nawilżające twoje końcówki. My polecamy odbudowujący olejek Schwarzkopf BC Oil Miracle Barbary Fig Oil & Keratin. Ma silne działanie nawilżające oraz zawiera mikrokeratynę, która intensywnie odbudowuje strukturę włosów.