Fryzura to najważniejszy wyznacznik wpływający na kobiecą urodę. Nie dziwi zatem, że moda na uczesanie zmienia się z roku, na rok. Sprawdźmy, jakie fryzury wiosna-lato będą królowały w tym sezonie.

Grzywka

Grzywka będzie istnym wyznacznikiem trendów fryzjerskich tego roku. Najlepszy efekt wywoła grzywka podcięta do połowy czoła lub lekko podkręcona. Co ważniejsze, zgodnie z podpowiedzią najsłynniejszych stylistów, nie będzie to wariant stały. W przypadku, kiedy panie odczują efekt znudzenia bieżącym uczesaniem, grzywkę będzie można nieco zmodyfikować. Profesjonaliści polecają w takiej sytuacji zawinięcie grzywki na gruby wałek, a następnie podpięcie jej spinkami. Modny będzie także wariant długiej grzywki i długich włosów, które mają się swobodnie i luźnie rozprzestrzeniać na obojczykach. Ma to być delikatne nawiązanie do stylu amerykańskich hipisów z lat siedemdziesiątych.

Kolor

Dotychczas mogliśmy obserwować wyraźny trend lansowania i stosowania brolange, fryzury, która bazuje na stosowaniu różowego tonera. Fryzury wiosna-lato mają bazować na zupełnie innych barwach. Nadchodzący sezon ma przynieść triumf purpurowego fioletu, burgundu i mahoniu. Styliści polecają zarówno trwałą koloryzację, jak i tymczasowe nakładanie wymienionych odcieni. W tym sezonie niezwykle modne mają stać się spraye koloryzujące, których efekty spłukują się już po pierwszym zmyciu. To znakomita propozycja dla pań, które nie mają pewności dotyczącej powodzenia zmiany koloru.

Odważna alternatywa

W świecie stylizacji coraz głośniej mówi się o alternatywnej propozycji całkowitego koloryzowania. Jest to pomysł skierowany do pań, które nie boją się eksperymentować i lubią podejmować nietypowe kroki. Propozycja stylistów na wiosnę-lato 2018 zakłada koloryzowanie samego przedziałka lub pojedynczych pasemek. Królować ma kolor indygo i fuksja.

Warkocze

Obok grzywki, drugim ważnym wyznacznikiem trendów nadchodzącego sezonu mają być warkocze. Zgodnie z zaleceniem stylistów, im więcej panie ich wykonają, tym lepszy osiągną efekt. Styliści polecają zaplatanie kilkunastu warkoczy i upinanie ich w koszyczek.