Jak dobrać fryzurę do rysów twarzy? Z pozoru wydaje się to trudnym zadaniem jednak, gdy poznasz nasze triki z łatwością dopasujesz sobie – i swoim znajomym – idealną fryzurę. Najważniejsze są rysy twarzy – czyli jaki kształt ma Twoja buzia?

Zanim jeszcze przejdziemy do konkretnych fryzur spójrz w lustro – lub na aktualne zdjęcie – i sprawdź jaki kształt ma Twoja twarz. Wyróżniamy pięć jej typów:

Twarz owalna

Twarz owalna to taka, której długość jest widocznie większa niż szerokość. Dla twarzy owalnej pasuje praktycznie każda fryzura. Posiadaczki tego kształtu twarzy dobrze wyglądają zarówno we włosach długich, jak i krótkich. Ze względu na dość wysokie czoło zaleca się im jednak unikać rozpuszczonych włosów w przedziałkiem na środku głowy. Znacznie lepiej będą się prezentować, gdy przerzucą włosy na jedną ze stron.

Twarz trójkątna

Charakterystyczną cechą twarzy trójkątnej jest szerokie czoło i wąska broda. Paniom o trójkątnej buzi do twarzy będzie w krótkich kręconych włosach, a także z grzywką. Jeśli są fankami klasyki, mogą pokusić się o ścięcie w stylu bob – oczywiście tego klasycznego. Do stylizacji wieczorowej powinny koniecznie wybierać upięcia, a romantycznie opadające pasma włosów powinny opadać im na twarz łagodząc rysy.

Twarz kwadratowa

Posiadaczki twarzy kwadratowej mają szerokie czoło i linię żuchwy oraz wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Panie z kwadratową buzią nie powinny obawiać się u fryzjera cieniowania. Doskonale będą prezentować się również we włosach modnie zaczesanych na bok. Mogą nosić zarówno włosy krótki, półdługie, jak i długie. Rozpuszczonym luźno włosom zaleca się podwijać końcówki lub też lekko je falować, dzięki temu rysy twarzy Pani o kwadratowej buzi będą bardziej delikatne.

Twarz prostokątna

Charakteryzuje ją długie czoło i broda oraz szerokie kości policzkowe. Jeśli jesteś posiadaczką takiego kształtu twarzy, to niezła z Ciebie szczęściara – posiada ją bowiem wiele znanych i lubianych modelek. Dziewczyny o prostokątnych twarzach doskonale wyglądają w praktycznie wszystkich krótkich fryzurach. Jeśli zależy Ci na bardziej romantycznym looku nie musisz ich ścinać! Pamiętaj tylko, aby zawsze przed wyjściem, choć delikatnie je podkręcić.

Twarz okrągła

Kobiety o okrągłych buziach nawet pomimo upływu lat ciągle wyglądają niczym nastolatki. Zawdzięczają to swoim wdzięcznym, okrągłym policzkom i małym twarzom, jak u laleczek. Aby podkreślić piękną dziewczęcą urodę, warto zdecydować się na krótkie cięcia i fryzury o dużej objętości – odwrócą uwagę od pucułowatych policzków. Panie o okrągłych twarzach doskonale będą prezentować się również we wszelkiego rodzaju upięciach.

Jak widać dobór fryzury do kształtu twarzy nie jest taki prosty, ale dzięki naszym radom z pewnością dobierzesz idealną fryzurę dla Siebie. Zapraszamy do odwiedzin naszego salonu fryzjerskiego.