Wakacje to czas, w którym szczególnie pragniemy wyglądać pięknie. Całą jesień, zimę i wiosnę przygotowujemy swoją sylwetkę do tego, by jak najbardziej okazale prezentowała się na plaży. Jednak piękny wygląd to przede wszystkim modne upięcie włosów. Sprawdźmy ładne i proste fryzury na wakacje.

Jakie powinny być wakacyjne fryzury?

Wakacje to okres, w którym dominują wysokie temperatury, które zarówno działają niekorzystnie na strukturę włosów, jak i naszą aktywność. To czas, w którym stajemy się bardziej leniwe. To przesądza o tym, że fryzury na wakacje powinny być przede wszystkim proste i łatwe w ułożeniu, tak żeby nie wymagały dużej ilości czasu spędzonego przed lustrem. Upięcia powinny być wykonywane szybko i bez trudu. Jakie fryzury się sprawdzą?

Kucyk

Kucyk zaliczany jest do najbardziej popularnych fryzur na wakacje. Idealnie nadaje się dla pań o włosach średnich i długich. Największym atutem tej fryzury jest odsłonięcie szyi i twarzy. Takie upięcie umożliwi swobodne i równomierne opalanie się bez lęku o pozostawienie tzw. białych plam. Dodatkowo, kucyk słynie z wygładzania owalu twarzy i podkreślania oczu. Jest zatem praktyczny i zapewnia wdzięk.

Klasyczny bob

Dla pań dysponujących krótszymi włosami idealną propozycją będzie klasyczna wersja boba. Dużym atutem tej fryzury jest jej uniwersalizm, który sprawia, że bob pasuje niemal każdego typu urody, sylwetki ciała, a także sprawdzi się na różne okazje. Będzie wygodną fryzurą podczas błogiego leniuchowania na plaży, a także atrakcyjnym uczesaniem podczas bardziej eleganckiej wieczornej kolacji w restauracji. Bob wymaga strzyżenia u profesjonalnego fryzjera ze względu na wyszukane cięcia.

Lekkie zakręcenie i opaska – luźny look

Wygodne fryzury na wakacje to także zastosowanie dwóch motywów w jednym, pod postacią zakręcenia i opaski. Fryzura sprawdzi się u pań ze średnimi i długimi włosami. Materiałowa opaska powinna zachodzić na czoło. Wokół niej zakręcamy pasemko ulokowane przy twarzy oraz pozostałą część włosów. Fryzura sprawdzi się zarówno na plaży, jak i w restauracji. Kolorowy materiał może nam też posłużyć jako gumka do wykonania kucyka, warkocza, lub związana dookoła koka. Jest to bardzo modny dodatek w tym sezonie!