Jedną z rzeczy charakterystycznych dla nadejścia wiosny są kolory. Szarość pogody i naszych ubrań, tak charakterystyczna dla okresu zimowego wreszcie odchodzi – sprawiając, że świat staje się weselszy i piękniejszy. Wokół zaczynają rozkwitać kwiaty, my wreszcie możemy założyć stroje w bardziej optymistyczny kolorach, ale to nie wszystko. Pomyślmy o dalszym wzbogaceniu kolorystyki dzięki naszym włosom.

Na długo czy na krótko?

Jeżeli ktoś jest gotowa na bardziej długotrwałą zmianę, warto rozważyć przefarbowanie włosów typową, stosunkowo permanentną farbą. Przez co najmniej kilka tygodni każde spojrzenie w lustro sprawi, że nowy kolor naszych włosów wywoła uśmiech na naszej twarzy – podobnie też zresztą będzie reagowało nasze otoczenie. Jeśli jednak ktoś trochę się obawia zmiany koloru włosów, warto rozważyć farby o znacznie krótszym okresie działania, które dają tymczasowy efekt, znikający praktycznie po pierwszym umyciu włosów. Często farby takie stosuje się przed wyjściem na imprezę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich zastosować również by uczcić ciepły, wiosenny dzień.

Jaki kolor wybrać?

To już znacznym stopniu zależy od naszych własnych preferencji, a także od odcienia naszej skóry czy nawet doboru ulubionej garderoby. Dość bezpiecznym wyborem będą jednak wszelkiego rodzaju czerwienie i rudości. Świetnie komponują się na głowie u większości osób, nieustannie kolor ten też jest na szczycie listy ulubionych kobiecych kolorów u mężczyzn – pomimo tego, że Marilyn Monroe wylansowała tezę, że mężczyźni wolą blondynki. Im bardziej intensywna barwa, tym lepiej, szczególnie że z czasem będzie ona traciła swoją intensywność.

 

A może jednak blond?

Jeśli rudy wydaje się być zbyt intensywny i zbyt przyciągający uwagę, możemy wrócić do bardziej bezpiecznych odcieni blondu. Nawet tam jednak warto rozważyć wplecenie kosmyków o bardziej ciepłych, złotych barwach, które doskonale będą uzupełniały resztę fryzury.

 

Choć wybór może nie być prosty, tak naprawdę ważne jest odważenie się na zmianę. Zamiast więc czytać dalej – po prostu wybierzmy kolor, który nam się podoba i zmieńmy się na wiosnę. Niech nasza koloryzacja na tegoroczną wiosnę zaskoczy wszystkich.

zaraezerwuj wizyte