cold-999972_960_720

Zima jest szczególnie ciężkim okresem dla naszych włosów. Są one narażone na ciągłe zmiany temperatur – z zimnego dworu wchodzimy do nagrzanego domu bądź pracy i odwrotnie. Takie skoki temperatury nie służą włosom, a dodatkowo szkodzi im przesuszone powietrze towarzyszące ogrzewanym pomieszczeniu. Włosy stają się suche i matowe, tracą elastyczność i łatwo się łamią. Jak więc dbać o włosy zimą, aby pomóc im przetrwać ten ciężki czas?

Włosy pod przykryciem

Czapka nie jest wymysłem naszych mam i nie służy tylko temu, aby było nam ciepło w uszy. Nie można dopuścić do przemarznięcia skóry głowy i cebulek włosów. Jeżeli do tego dojdzie – po prostu będą wypadać. Naczynka krwionośne umiejscowione na skórze głowy są niezwykle delikatne i trzeba im pomóc zachować zdrową kondycję. Wybierając nakrycie głowy należy zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z naturalnych materiałów, przepuszczających powietrze. Jej krój powinien być nieco luźny, aby nie uciskał włosów. Aby nie nabawić się łupieżu, trzeba ją regularnie i dość często prać. Nasza rada: jeżeli nie chcesz, aby Twoje włosy były naelektryzowane za każdym razem, kiedy ściągasz czapkę, przepłucz ją w elektrostatycznym płynie do płukania tkanin.

Odpowiednia pielęgnacja

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem nie chce Ci się nakładać maski czy odżywki na włosy. Zadbaj jednak o to, żeby nawet podstawowa pielęgnacja była bogata w emolienty i nawilżacze. Zwalcz lenistwo i raz w tygodniu zdecyduj się naolejować włosy. Stosuj te maskę do włosów bogate w oleje, masło shea czy silikony. Zaufaj nam – dzięki temu Twoje włosy nie dość, że zyskają zdrowy wygląd, to jeszcze odwdzięczą Ci się mniejszą podatnością na elektryzowanie się i łamanie.

Dokładne suszenie włosów

Ideałem w okresie zimowym jest pozwolenie włosom na naturalne wyschnięcie. Jeżeli jednak myjesz włosy rano bądź jesteś przed ważnym wyjściem – susz je dokładnie za pomocą chłodnego powietrza. Dzięki temu nie narazisz swoich włosów na wysychanie, a zimne powietrze zamknie łuski włosowe, dzięki czemu będą one gładkie i lśniące. Nie dopuszczaj do sytuacji, kiedy wychodzisz z domu z niedosuszonymi włosami. Wilgotne kosmyki w kontakcie z zimnym, zimowym powietrzem zamarzną, przez co zwiększy się ich podatność na wypadanie!

Potrzebujesz porady, z jakich kosmetyków do włosów korzystać? Przyjdź do naszego salonu, a dobierzemy produkty do pielęgnacji w oparciu o stan i rodzaj Twoich włosów!