Suchy szampon jest jednym z tych kosmetyków, który koniecznie powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej zabieganej kobiety. Ile to razy zdarza się nam, że nie mamy czasu na to, aby umyć włosy szamponem, wysuszyć je, uczesać i wystylizować. Dzięki suchemu szamponowi można być gotową do wyjścia i wyglądać pięknie dosłownie w parę chwil nawet jeśli początkowo nasze włosy były już lekko przetłuszczone! Suchy szampon szybko się nakłada, a efekt czystych i puszystych włosów można uzyskać natychmiastowo. Oczywiście, produkt ten bez trudu można znaleźć w drogeriach i sklepach internetowych. Jednakże, z powodzeniem można też spróbować samodzielnie wykonać taki suchy szampon w warunkach domowych. To nie jest wcale takie trudne, a potrzebne produkty w pewnością mamy w domu!

Domowe zamienniki suchego szamponu – jak powinny działać?

Główną zaletą suchego szamponu jest to, że nałożony na włosy wchłania zarówno wilgoć jak gromadzące się tam niepotrzebne sebum. Dobrym zamiennikiem za gotowy produkt będą więc wszystkie substancje, które wtarte w skórę głowy będą absorbowały tłuszcze oraz wilgoć, a dodatkowo pozwolą na zmatowienie przetłuszczonej skóry głowy. Chcąc samodzielnie wykonać domowe suche szampony w pierwszej kolejności warto wybrać się… do kuchni. Funkcję suchego szamponu może spełnić skrobia – zarówno kukurydziana jak i ziemniaczana wtarta we włosy. Po kilku minutach skrobię można wyczesać grzebykiem lub szczotką z naturalnego włosia.

Nie tylko skrobia

Tak naprawdę skrobia jest najtańszym i najbardziej popularnym zamiennikiem suchego szamponu, jeśli jednak mamy w domu małe dzieci możemy spróbować także i pudru dla niemowląt. Jego ogromną zaletą jest to, że jest delikatny, nie uczula, a dodatkowo pięknie pachnie. Wśród kosmetyków nadających się do włosów zamiast suchego szamponu znajdziemy także pudry bambusowe oraz ziołowe. Te ostatnie dodatkowo odżywiają włosy i zapobiegają ich wypadaniu, oraz siwieniu.

Jeśli zastanawiasz się, czy suchy szampon jest dla Ciebie – najpierw wypróbuj te proste zamienniki, które być może już posiadasz w swoim domu. Niejednokrotnie okazuje się, że proste rozwiązania są najmniej inwazyjne i najlepsze. Znajdując preparat odpowiedni dla swoich włosów można zyskać świetne wsparcie w awaryjnych sytuacjach, kiedy naprawdę goni nas czas, a jednak mimo to chcemy wyglądać doskonale.