fryzura do szkoły

Już za kilka dni koniec wakacji… i powrót do szkoły. Niektórzy się cieszą, inni nie mogą uwierzyć, że lato znowu się kończy. Studenci mają jeszcze trochę czasu na odpoczynek, ale październik także za pasem. Półki w supermarketach i witryny w centrach handlowych już od miesiąca przypominają o zbliżającym się rozpoczęciu roku szkolnego. Zatem najwyższy czas dowiedzieć się, jak uczesać się do szkoły?

Fryzura do szkoły – jak się uczesać?

To oczywiste, że każda dziewczyna chce dobrze wyglądać, zatem czas przemyśleć „szkolne” stylizacje, zanim nauczyciele zapowiedzą pierwsze kartkówki. Jeśli na co dzień wybierasz strój typu casual lub sportowy (takie stylizacje dają najwięcej swobody w wyborze garderoby, ale też fryzury!), to możesz śmiało związać włosy w kok lub kucyk, zrobić warkocz albo rozpuścić włosy. Jednak pamiętaj, że podczas oficjalnych uroczystości szkolnych lub akademickich (np. rozpoczęcie roku, egzaminy lub święta) lepiej zrezygnować z rozpuszczonych włosów!

Pielęgnacja włosów

Jeśli chcesz, żeby Twoje włosy prezentowały się dobrze, przede wszystkim pamiętaj o ich prawidłowej pielęgnacji. Po wakacjach i wystawianiu włosów na kontakt z promieniami słonecznymi, słoną morską wodą oraz letnim wiatrem warto zafundować im jakiś regeneracyjny zabieg. Możesz np. wybrać się do salonu fryzjerskiego na dobrany do rodzaju Twoich włosów rytuał Kérastase.

Przeczytaj też: Jak pielęgnować włosy latem.

Z wybiegu do szkoły

Możesz postawić na odważniejsze wersje standardowych uczesań. Wariacji na temat koków, kucyków i warkoczy jest całe mnóstwo a na YouTubie znajdziesz tysiące tutoriali, jak zrobić ciekawe fryzury na wiele okazji. Do szkoły możesz wybrać:

  • luźne i niesforne stylizacje np. warkocz – kłos lub drobne warkoczyki wplecione we włosy,
  • kucyki najlepiej na gładko i z połyskiem,
  • pół-upięcia, czyli wysokie małe koki na czubku głowy przy rozpuszczonych włosach – to jest hit tego roku!
  • dwa (dziewczęce) małe koczki a’la Sarsa.

Fryzura na rozpoczęcie roku szkolnego

Podczas oficjalnych uroczystości postaw jednak na bardziej elegancki look. Uczesz włosy w gładki kok lub warkocz. Zadbaj o to, by fryzura była schludna i pasowała do białego kołnierzyka.  Wykończ fryzurę delikatną ozdobą lub zrób warkocz tak, aby gumka nie była widoczna. Podczas egzaminów splecione włosy są tym bardziej wskazane, ponieważ nie będą przeszkadzać i plątać się przed oczami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o dress codzie fryzur, to przeczytaj nasz artykuł: Jak uczesać się do biura?