Posiadaczki cienkich włosów dobrze wiedzą, ile wysiłku kosztuje sprawienie, aby nadać im dobrą objętość. Są to włosy wymagające szczególnej pielęgnacji i opieki fryzjerskiej. Grubość włosa cienkiego jest mniejsza o ponad 30% od włosa grubego, przez co dobór odpowiednich kosmetyków może wydawać się trudny. Jeśli uważasz, że Twoje włosy są cienkie i potrzebują szybkiej reanimacji, poniższy post jest dla Ciebie.

Po pierwsze – PIELĘGNACJA CIENKICH WŁOSÓW

Cienkie włosy potrzebują przede wszystkim witamin i minerałów, których dostarczają im produkty zawierające witaminy A, E oraz potas. Oprócz tego na cienkie włosy zbawienny wpływ mają oleje lniane, kokosowe oraz nierafinowane ze słodkich migdałów. Pierwszy z nich wzmacnia strukturę włosa. Olej lniany dzięki regularnemu stosowaniu odżywi jego cebulki, przyspieszając ich wzrost. Natomiast olejek ze słodkich migdałów nie tylko stymuluje porost włosów, ale również pielęgnuje i nadaje im objętość.

Przy cienkich włosach bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków zwiększających objętość. Należy jednak pamiętać o tym, by nie zawierały one w swoim składzie alkoholu, silikonów lub silnie drażniących skalp substancji zapachowych i konserwantów. 

Kolejnym ważnym aspektem jest masaż skóry głowy, który poprawia jej ukrwienie, pobudzając dzięki temu cebulki włosów, a co za tym idzie – nasze włosy będą rosły jeszcze szybciej!

Po drugie – CIĘCIE

Długością, która najlepiej sprawdzi się w przypadku cienkich włosów jest długość do ramion lub brody. Cienkie włosy nie lubią mocnego cieniowania, dlatego jeśli zobaczymy w dłoniach fryzjera degażówki (nożyczki służące do przerzedzania włosów) stanowczo zabrońmy mu ich użycia. Chyba, że zamiast włosów chcemy mieć głowę przybraną piórami. Cięciem, które im służy jest to w literę V.  

Cienkie włosy charakteryzuje delikatność, dlatego przy długiej fryzurze należy pamiętać, że włosy te nie cechuje naturalna grubość, przez co mogą wyglądać “smętnie”. Rozwiązaniem dla tego typu fryzury są lekkie fale lub loki nakręcone na miękkie wałki lub papierowe papiloty. 

Każda kobieta marzy o pięknym kolorze włosów, jednak w przypadku włosów cienkich lepiej zrezygnować z mocnych farb, rozjaśniania i częstego prostowania. Henna lub delikatna koloryzacja będzie wyglądała równie dobrze, a włosy będą zdrowe i nienaruszone. 

Po trzecie – FRYZURA

 1. Pixie cut

Fryzura ta charakteryzuje się wygolonym tyłem oraz dłuższym przodem. Takie cięcie nadaje twarzy dziewczęcego i nieco zawadiackiego uroku. Dzięki asymetrycznemu przedziałkowi włosy wydają się być odbite od skalpu. Jest to praktyczne i modne uczesanie. Ułożenie pożądanej fryzury zajmuje tylko kilka chwil. 

 1. Shag bob

Z pozoru niechlujna fryzura jest wariactwem na temat “messy hair”. Dzięki odpowiednim produktom możemy jej charakter z eleganckiego uczesania na bardziej ekstrawaganckie i wyrafinowane.

 1. Long bob

Włosy są nieco dłuższe niż w przypadku standardowego boba. Long bob najlepiej prezentuje się na prostych włosach, gdy jeden z boków jest nieco dłuższy. 

 1. Lob

Lob to wydłużony bob. To cięcie sprawi, że włosy cienkie i delikatne nabiorą objętości. Z tyłu głowy, włosy są mocno ścięte, a przód jest najdłuższy. Linia włosów z przodu stopniowo skraca swoją długość w kierunku tyłu głowy.

 1. Blund bob

Jest to prosta fryzura. Włosy ścięte są w jednej linii do ramion. Można modelować je za pomocą płaskiej, dużej i kwadratowej szczotki wywijając końcówki do środka. 

 1. Grzywka

W przypadku grzywki należy pamiętać o tym, że musi być delikatnie pocieniowana. Opadające kosmyki na twarz nadadzą całej fryzurze objętość.

Po czwarte – UPIĘCIE

Nie każda fryzura będzie wyglądała odpowiednio na cienkich włosach dlatego poniżej znajduje się lista tych, które w tym wypadku powinny się sprawdzić:

 1. Falowane włosy w kitce.
 2. Kucyk u dołu.
 3. Wysoki kucyk.
 4. Afro loki.
 5. Kok.

Po piąte – POGRUBIENIE WŁOSÓW INNYMI SPOSOBAMI

Nie tylko odpowiednie kosmetyki, ścięcie i fryzura mogą wpłynąć na pogrubienie cienkich włosów. Zabiegi pielęgnujące i pogrubiające włosy powinno wykonywać się w profesjonalnych salonach fryzjerskich lub w domu, jednak po wcześniejszej konsultacji z fryzjerem. Dla każdego rodzaju włosów nie ma nic gorszego niż nieodpowiednio wykonana pielęgnacja. 

Oto kilka propozycji:

 1. Keratynowanie włosów.
 2. Płukanka octowa.
 3. Przedziałek unoszący włosy.
 4. Olejowanie włosów.
 5. Spanie w warkoczu. 
 6. Puder do włosów.
 7. Wcierki i odżywki do skóry głowy. 

 

rezerwacja