kiedy włosy potrzebują protein
Proteiny najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak białka albo specjalna sekwencja aminokwasów. Z protein zbudowane są nasze włosy i w dużej mierze to właśnie im zawdzięczamy odporność na zniszczenia. Po użyciu protein włosy nabierają sypkości, objętości i stają się bardzo podatne na kręcenie i falowanie. 

Kiedy włosy potrzebują protein?

Jeżeli włosy stają się wiotkie i bardzo ciężkie do ułożenia to wyraźny sygnał, że brakuje im protein. Włosom bez życia brakuje porządnej dawki energii, którą dostarczają właśnie proteiny. Porządna porcja proteiny może przydać się przede wszystkim włosom zniszczonym i zmęczonym, także po profesjonalnych zabiegach fryzjerski lub domowym modelowaniu.

Przedawkowanie protein

Jeżeli włosy są suche, nadmiernie puszą się i wyglądają na zniszczone, to możemy mówić o przedawkowaniu protein. Jeżeli dojdzie do przeproteinowania to warto skorzystać z pomocy specjalnego szamponu z SLS/SLES. Warto skorzystać także z maski głęboko nawilżającej z dodatkiem emolientów.

Jakie produkty zawierają proteiny?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że ze względów bezpieczeństwa produkty, które zawierają w swoim składzie proteiny, należy ograniczyć w stosowaniu. Specjaliści zalecają, aby korzystać z ich dobrodziejstwa co 5-7 dni. Pamiętać należy także i o tym, że można nakładać je maksymalnie do 30 minut. Protein można szukać między innymi w białku soi, keratynie, kolagenie, proteinach pszenicy albo proteinach mleka. Najpopularniejszym źródłem protein domowych są jogurty, żółtka i białka jajek oraz żelatyna. Hydrolizowane proteiny można znaleźć oczywiście w środkach kosmetycznych. Warto skorzystać przede wszystkim z mleczka pszczelego, które przynosi satysfakcjonujące wyniki.

O czym należy pamiętać?

Warto zdawać sobie sprawę również z tego, że nasze włosy nie zawsze muszą tak samo tolerować każdą postać protein. W wielu sytuacjach może się okazać, że konkretne kosmyki dobrze będą przyswajać proteiny, które znajdują się w składzie specjalnych kosmetyków, a nie przyswajać będą protein pochodzenia naturalnego. Zależność ta może działać także w drugą stronę. Aby uniknąć błędu warto skonsultować się w profesjonalnym salonie fryzjerskim Berendowicz & Kublin w Krakowie.

rezerwacja