W okresie jesiennym nasze włosy często są przesuszone, łamliwe i nadmiernie wypadają. Za nimi miesiące letnie, które obok zimy są najtrudniejszym okresem dla włosów. Bez właściwej pielęgnacji trudno im będzie wejść w okres zimowy. Dlatego w okresie przejściowym trzeba zafundować im maksymalne wzmocnienie. Skuteczne pielęgnowanie włosów jesienią dostarczy włosom nawilżenia, składników odżywczych i witamin.

Pielęgnacja włosów jesienią

Wizyta w salonie

W warunkach salonowych pielęgnowanie włosów jesienią daje dostęp do profesjonalnych zabiegów. Jeśli nasze włosy nie poddają się modelowaniu, warto zafundować im zabieg intensywnego nawilżania. Szczególnie polecany dla włosów przetłuszczających się, przesuszonych i zniszczonych. Oczekując prawdziwej bomby odżywczej, warto skorzystać z zabiegu wzmacniającego i prostującego włosy, opartego na keratynie. W efekcie włosy będą błyszczące, ich objętość się zwiększy i znacznie łatwiej będą się układały. Prostym i niezwykle skutecznym zabiegiem jest podcięcie rozdwojonych końcówek wraz z kuracją odżywiającą. Kompleksowa regeneracja zalecana jest dla włosów wymagających szczególnej pomocy. W naszym salonie fryzjerskim można poddać się pielęgnacyjnym Rytuałom Kérastase. Zabiegi te dzięki spersonalizowanej diagnozie, są doskonałą odpowiedzią na indywidualne potrzeby włosów.

Pielęgnacja w warunkach domowych

Jednak trudno o zdrowe i piękne włosy bez codziennego odżywiania. Jesienią warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, które zapewnią również intensywną regenerację. Najprościej jest kupić gotowe odżywki i maski. Idealnym wyborem po wykonaniu spersonalizowanego Rytuału Kérastase będą kosmetyki z tej samej gamy pielęgnacyjnej, które zapewnią zdrowy wygląd włosów na dłużej! Nasz stylista podczas wizyty opowie Ci więcej na temat kosmetyków dostępnych w naszym salonie, które odpowiadają potrzebom Twoich włosów.

Przygotuj włosy na zimę

Aby odpowiednio przygotować włosy do minusowych temperatur powinniśmy zadbać o wzmocnienie włosów od wewnątrz. Idealna będzie dieta bogata w cynk, żelazo i witaminy. Największe znaczenie dla kondycji włosów ma witamina A. Zajdziemy ją w marchewce, morelach, burakach, czy w pomarańczach. Ważne są również witaminy z grupy B, witamina E oraz C. Zalecane są też herbatki z pokrzywy, czy skrzypu.

Dbanie o włosy nie może kończyć się na jednym zabiegu w salonie. Konieczna jest codzienna pielęgnacja i stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Dobrze jest też pomyśleć o delikatnej dla skóry głowy szczotce, a także właściwej diecie. Nie ma uniwersalnego sposobu na pielęgnację włosów. Każda musi być dostosowana do kondycji włosów, ich rodzaju, a także do pory roku.

Dlatego zapraszamy na darmową konsultację.
Wspólnie poszukamy idealnej pielęgnacji dla Ciebie.rezerwacja