Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, więc czas pomyśleć jak w lato zadbać o swoje włosy. Nasze włosy latem, podobnie jak i zimą, domagają się szczególnej pielęgnacji. Nie wystarczy ich po prostu umyć i wysuszyć, ponieważ w bardzo szybkim tempie dowiemy się jak szkodliwe dla włosów są wysokie temperatury, morska słona woda i chlorowana woda w basenie. Słońce sprawia, że włosy tracą swój naturalny blask, stają się łamliwe i przesuszone. Jeśli włosy dodatkowo są jeszcze farbowane, to letnie zniszczenia posłoneczne są niemal gwarantowane. Myśleliście kiedyś dlaczego tak jest? To bardzo proste. Naturalną osłoną, która chroni włosy przed słońcem jest melanina, więc im jej więcej, tym lepsza ochrona. Pod wpływem promieni słonecznych melanina utlenia się, włosy blakną i zaczynają być łamliwe. Co zrobić, aby poprawnie zadbać o włosy w ciągu wakacji? Przedstawiamy Wam kilka prostych i najlepszych porad!

Kapelusze i czapki górą!

Zachęcamy do noszenia nakryć głowy, które ochronią pasma przed utratą wilgoci oraz płowieniem koloru. Przy długim przebywaniu na słońcu narażamy nie tylko nasze włosy na przesuszenie, ale samych siebie na udar słoneczny. Modne kapelusze i kolorowe czapki są ciekawym i fajnym gadżetem na lato.

Nawilżaj włosy

Najważniejszą rzeczą podczas pielęgnacji włosów latem jest ich regularne nawilżanie. Odżywki i maseczki do włosów chronią włosy przed wysuszaniem i uszkodzeniami. W twojej wakacyjnej toaletce powinny znaleźć się również produkty zawierające filtry przeciwsłoneczne. Najlepiej wybrać te, których nie trzeba spłukiwać – preparaty będą miały możliwość najlepszej wchłanialności.

Suszenie

Nie wychodź z domu z mokrymi włosami, ponieważ pod wpływem promieni słonecznych staną się matowe, szorstkie i kruche (łuski nie zostaną domknięte). Jeżeli nie chcesz włosów suszyć suszarką, to podczas ich wysychania pozostań w cieniu. Włosy wyschną w naturalny sposób, a przy okazji nie narazisz ich na uszkodzenie.

 

Związuj włosy

Należy pamiętać o związywaniu włosów w warkocz, kok lub zwykły kucyk podczas przebywania na słońcu. Taki prosty trik zmniejsza narażanie pasm na promienie słoneczne.