Wizyta u fryzjera

Fryzjer powinien nie tylko świetnie obcinać i farbować włosy oraz być profesjonalistą w swojej branży. Powinien także nadawać na tych samych falach co Ty. Być przyjacielem, któremu możesz zaufać i swobodnie porozmawiać. Ale także być dobrym psychologiem, któremu możesz zdradzić np. swoje kompleksy. Wszystko po to, żebyś podczas wizyty czuła się naprawdę komfortowo. Poniżej kilka słów o przyjaznej i udanej wizycie u fryzjera.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta u fryzjera powinna być jak pierwsza randka. Musisz poznać nową osobę i poczuć te same wibracje. Jeśli nie będzie między Tobą a fryzjerem odrobiny chemii albo jeśli wizyta będzie bardziej przypominać spotkanie z lekarzem, to raczej nie zapiszesz się na kolejny termin, prawda?

Fryzjer musi poznać Twoje oczekiwania i nie powinien eksperymentować, zanim mu nie zaufasz, dlatego najpierw sprawdź, czy trafiłaś w dobre ręce. Jeśli będziesz zadowolona, wtedy możesz dać fryzjerowi szansę, by mógł zrealizować swoją wizję w ciągu kolejnych wizyt.

Kolejne wizyty

Jeśli wracasz na kolejną wizytę do tego samego salonu, to znak, że jesteś zadowolona z usług. Fryzjer może poczuć się wtedy pewnie (w szczególności, jeśli umówiłaś wizytę u konkretnej osoby, podając jej imię). Wasza rozmowa i przystąpienie do właściwej usługi jest przyjazne i płynne. Fryzjer słucha Cię ze zrozumieniem. Odpowiada na wszystkie wątpliwości, a obcinając włosy stosuje się do Twoich próśb. Wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać i fryzjer zna Twoje oczekiwania. Jeśli ma podobny gust do Twojego, to zrozumie na jakim efekcie Ci zależy. Sprawdza strukturę włosa, pyta o codzienną pielęgnację i doradza, co będzie najlepsze dla Twoich włosów. Wszystko po to, byś nie miała później problemów z ułożeniem fryzury.

Co jeśli nie zgadzacie się co do fryzury…

Twój pomysł na fryzurę niekoniecznie podoba się fryzjerowi, ponieważ jego zdaniem nie będzie z Ci służył. Albo na odwrót – fryzjer proponuje cięcie, do którego Ty nie jesteś przekonana. Wyjścia z takiej sytuacji jest tylko jedno. Musicie w rozmowie wypracować kompromis, co do finalnego efektu usługi. Mówcie otwarcie i szczerze! Ponieważ obie strony chcą, żeby fryzura prezentowała się dobrze. Ty nie poświęcisz swoich włosów, a fryzjer swojej dobrej renomy. Obie strony ryzykują wiele. Musisz jednak liczyć się z tym, że jeśli Twój pomysł na fryzurę nie mieści się w estetyce Twojego fryzjera, może nie podjąć się wykonania usługi.

Fryzjer kocha Twoje włosy

Widzisz, że włosy to dla Twojego fryzjera skarb. Są dla niego tak samo ważne, jak dla Ciebie. Ma na nie pomysł od początku wizyty. Jest nimi i Tobą zainteresowany. To wszystko znaki, ku temu, że wizyta zmierza w dobrym kierunku. Wychodząc z salonu czujesz się jak gwiazda – dopieszczona komplementami i świetną nową fryzurą!

Relacja fryzjer – TY

Odpowiedz sobie na pytanie – czy lubisz swojego fryzjera i czy on cię lubi? Czy podoba Ci się to, co mówi i jaki jest? Czy wizytę w salonie traktujesz też jako towarzyską przyjemność? Jeśli tak, to Ty i twój fryzjer możecie nawiązać koleżeńską znajomość! Z kolei jeśli uwielbiasz w fotelu fryzjerskim prowadzić długie rozmowy, ufacie sobie wzajemnie z fryzjerem i opowiadacie o swoich prywatnych sprawach, mając pewność, że te kwestie zostaną tylko między Wami, to wtedy prawdopodobnie już się przyjaźnicie.

Jednak nie każda kobieta oczekuje tego samego. Czasami chcesz zatopić się w lekturze kolorowych magazynów lub po prostu zrelaksować się w ciszy. I dobry fryzjer potrafi to wyczuć. Gdy trzeba, zabawi Cię konwersacją, gdy nie potrzebujesz rozmowy, pozostawi Cię samą. Jednak będzie blisko na wypadek gdybyś czegoś potrzebowała.

Zakończenie wizyty

Na zakończenie wizyty fryzjer pyta o Twoje zdanie na temat wykonanej usługi. Doradzi Ci w kwestii codziennej pielęgnacji (i będzie mu zależeć tylko i wyłącznie na tym, żeby sprzedać Ci kilka nowych kosmetyków). Dobry fryzjer zwróci uwagę, jeśli Twoje cięcie lub zabieg pielęgnacyjny wymagają korekty oraz podpowie w kwestii stylizacji. Jeśli nie do końca będziesz zadowolona z efektu pracy fryzjera, musisz o tym szczerze powiedzieć. Wtedy najłatwiej rozwiać wątpliwości lub znaleźć wyjście z szczególnie niewygodnej sytuacji.

Na zakończenie jeszcze jedna ważna kwestia. Jest dobrze, jeśli od początku wizyty czujesz, że jesteś w rękach eksperta, a Twoje włosy są bezpieczne. Posłuchaj swojej intuicji – jeśli siadając w fotelu, coś z tyłu głowy mówi Ci, żeby uciekać, po prostu podziękuj za wizytę!