Jak zregenerować włosy

Jeśli natura obdarzyła Cię delikatnymi i suchymi włosami i nie potrafisz sobie z nimi poradzić, spieszymy z pomocą! Na pewno spędzasz długie godziny na ich pielęgnacji, nakładaniu odżywek albo próbując wykreować wymarzoną fryzurę, a wszystko na nic. Musisz pamiętać, że częsta stylizacja dodatkowo wysusza włosy i osłabia ich kondycję. W pielęgnacji delikatnych i suchych włosów łatwo wpaść w błędne koło, ponieważ są one wyjątkowo podatne na obciążenia. Dlatego koniecznie musisz zrezygnować z produktów o ciężkich formułach i wymienić je na produkty do pielęgnacji z lekką formułą!

Jak prawidłowo pielęgnować włosy delikatne i suche?

Odpowiedni rytuał pielęgnacyjny to podstawa! Jeśli chcesz pomóc swoim włosom odzyskać formę, koniecznie przetestuj rytuały Kerastase. Na początek, Twój Fryzjer wykona diagnozę włosów oraz skóry głowy, aby dobrać indywidualną ścieżkę pielęgnacji dla Twoich włosów. Następnie przeprowadzi delikatny, relaksujący masaż, kwiatowo-owocowy zapach produktów. To chwila dla ciała i zmysłów. Niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzisz Fryzjer odpowie na Twoje indywidualne potrzeby wybierając spośród licznych, proponowanych przez Kérastase, rytuałów pielęgnacyjnych i gam produktowych.

Jakie kosmetyki do włosów delikatnych i suchych?

Tak, jak wspominaliśmy, koniecznie zrezygnuj z produktów o ciężkich formułach, ponieważ zamiast regenerować Twoje włosy, sprawiają, że tracą one na objętości i są po prostu oklapnięte. Polecamy gamę Kerastase Nutritive jako domową kontynuację rytuału przeprowadzonego w salonie. Gama ta składa się z produktów do włosów cienkich i przesuszonych lub znacznie przesuszonych. Kąpiel Magistral do włosów bardzo suchych i szorstkich w dotyku intensywnie odżywia włosy i sprawia, że stają się miękkie w dotyku włosów. Codziennie oczyszczanie włosów staje się przyjemnym doznaniem, dzięki delikatnej formule, która łatwo rozprowadza się na całej powierzchni włosów i pozwala na wytworzenie bogatej i gęstej piany. Maska Nutritive Masquintense Irisome zapewnia najlepszą codzienną pielęgnację dla  włosów cienkich i suchych. Ma lekka konsystencję, która sprawia, że można ją idealnie rozprowadzić na włosach, ale nie obciąża ich i nie skleja.

Prawidłowa stylizacja – włosy delikatne i suche

Podczas stylizacji włosów delikatnych i suchych także warto pamiętać o produktach ochronnych. Ponieważ te zabiegi często dodatkowo wysuszają włosy. Nektar termiczny Kérastase Nutritive o delikatnej i lekkiej formule to produkt przeznaczony do dogłębnego odżywienia włosów oraz zapewnienia im odpowiedniej termoochrony podczas stylizacji. Włosy po nałożeniu nektaru Nutritive Kérastase są jedwabiście miękkie, wygładzone oraz dogłębnie odżywione. Natomiast Krem Magistral do włosów bardzo suchych wymagających intensywnego odżywienia, dzięki specjalnej teksturze Nutribalm idealnie wtapia się we włosy i przenika w ich głębokie struktury, zapewniając im ochronną powłokę, aż po same końce. Składniki aktywne zapewniające termoochronę i doskonale przygotowują włosy do zabiegów stylizacyjnych.