Jak dbać o włosy zimą?

Zima, a dokładniej mówiąc niskie temperatury, bardzo niekorzystnie wpływają na włosy. Ostry wiatr i chłodne powietrze wysuszają i osłabiają włosy, a co najgorsze drastycznie zwiększa się również ich łamliwość. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak uniknąć negatywnych skutków zimy i zachować lśniące włosy.

Jak dbać o włosy zimą?

W czasie zimy w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów. Warto sięgnąć po szampony i specjalne odżywki, które w swoim składzie mają alkohol cetylowy (pochodzący z kokosa). Preparaty tego typu są zdecydowanie najlepszym składnikiem nawilżającym, który zabezpieczy nasze włosy przed skutkami niskich temperatur. Aby na dłużej zatrzymać wilgoć we włosach, szampon należy spłukiwać zimną, a nie ciepłą wodą. Warto codziennie stosować również specjalne odżywki bez spłukiwania włosów.

Suszenie włosów zimą

W chłodne dni warto całkowicie zrezygnować z suszarki, lokówek i prostownic do włosów. Jeżeli koniecznie musimy skorzystać z suszarki, to najlepiej wykorzystać chłodne strumienie powietrza. Niestety wysokie temperatury bardzo szybko niszą włosy i powodują, że stają się one niesłychanie podatne na uszkodzenia pod wpływem zimnego wiatru. Przed wyjściem na dwór warto dokładnie upewnić się, czy nasze włosy są całkowicie suche. Bardzo niskie temperatury mogą doprowadzić do zmrożenia lekko wilgotnych włosów, co prowadzi niestety to rozdwojenia końcówek. W bardzo wietrzne dni zaleca się nosić włosy związane.

Zaprzyjaźnij się z fryzjerem

Zimą powinno się zdecydowanie częściej korzystać z usług zaprzyjaźnionego fryzjera. Pamiętać należy o tym, że kosmetyki używane w salonach fryzjerskich są zdecydowanie lepszej jakości i co najważniejsze mocniej działają. Profesjonalny salon kosmetyczny może zaproponować także wiele różnorodnych zabiegów, które wzmocnią i uporządkują włosy. W czasie zimy pamiętać należy także o regularnym podcinaniu końcówek, dzięki czemu włosy zachowają zdrowie i witalność.

Zimą włosy zachowują się zupełnie inaczej niż podczas cieplejszych dni, dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W chłodniejsze dni włosy stają się matowe, łamliwe i nadmiernie się przetłuszczają, a co najgorsze skóra głowy może ulec podrażnieniu. Aby poprawić kondycję włosów warto systematycznie odwiedzać profesjonalne salony fryzjerskie. Dobry fryzjer podpowie nam co zrobić, aby nasze włosy przetrwały nawet najmroźniejszą zimę.