Kręcone włosy wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji. Ich struktura jest nierówna z tendencjami do odchylania się łusek i szybkiej utraty wilgotności. Tego typu włosy często matowieją i szybko się łamią, więc odpowiednia pielęgnacja jest priorytetem, aby fryzura wyglądała dobrze i zdrowo. Przedstawiamy kilka porad jak dobrze i zdrowo dbać o kręcone włosy.

5 kroków do pięknych loków!

1.Włosy kręcone należy myć delikatnie i skrupulatnie. Umytą głowę powinno się spłukiwać letnią wodą, aby łuska włosa zdążyła się zamknąć. Podczas suszenia włosów należałoby unikać tarcia ręcznikiem głowy.

2.Na wilgotne włosy nanieść specjalną odżywkę bez spłukiwania. Takie odżywki pozwolą na lepsze utrzymanie naturalnego skrętu włosów.

3.Włosy delikatnie rozczesywać grzebieniem o szerokim rozstawieniu ząbków. Tego typu grzebienie zapobiegną plątania się włosów i ich puszeniu.

4.Kręcone włosy powinno się zostawić do samodzielnego wyschnięcia. Używanie suszarek może zepsuć naturalny skręt loków i spowodować elektryzowanie się włosów.

5.Wybierane produkty również mają znaczenie dla naszych loków. Szampony i odżywki powinny mieć lekkć strukturę, aby dodatkowo nie obciążały naszych włosów.

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się, jak dbać i układać swoje loki – umów się na wizytę!