Nowoczesne techniki farbowania włosów pozwalają nam eksperymentować z różnymi odważnymi odcieniami. Nie oznacza to jednak, że każda kobieta będzie dobrze prezentowała się w każdym kolorze. Podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej dobrać kolor włosów do typu urody.

Jakie istnieją typy urody?

Aby prezentować się naturalnie, przed nałożeniem farby powinniśmy zastanowić się, jakie odcienie będą pasowały do naszego typu urody. Możemy wyróżnić cztery typy kolorystyczne nazywane w nawiązaniu do pór roku: pani wiosna, pani lato, pani jesień i pani zima. Do ciepłych typów urody zaliczamy typ: „pani wiosna” i „pani jesień”. Kobiety zaliczane do tych typów wyróżniają się cerą w kolorach brzoskwiniowym, żółtym lub pomarańczowym. Będą im pasowały odcienie miedziane, karmelowo-brązowe, miodowe i ciemnobrązowe.

 

Kobiety zaliczane do typów „pani lato” i „pani zima”, zdecydowanie lepiej prezentują się we chłodnych odcieniach. Ich cera charakteryzuje się obecnością bladoróżowego lub błękitnego pigmentu. Kobiety o tych typach urody dobrze będą wyglądały w odcieniach takich jak platyna, brąz, piaskowy lub beżowy blond, nasycona czerń lub ognisty rudy.

 

Jak dobrać kolor włosów do oczu?

Wybierając kolor włosów warto zwrócić uwagę nie tylko na odcień naszej cery, ale i barwę oczu. Jeżeli mamy niebieskie oczy, najlepiej wybrać blond, brąz lub rudy. W przypadku brązowych oczu powinniśmy unikać kontrastów – najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą odcienie brązu. Jeżeli zależy nam na blondzie – zdecydujmy się na jego ciepłe odcienie. W przypadku zielonych oczu dużo zależy od karnacji, jaką posiadamy. Dobrym rozwiązaniem mogą być ciepłe barwy. Jeżeli posiadamy oliwkową karnację, pamiętajmy o tym, że lepiej będziemy wyglądać w ciemniejszych odcieniach.

 

 

Powyżej przedstawiono pewne podstawowe zasady, dzięki którym można zorientować się w przybliżeniu, jakie kolory włosów mogą pasować do karnacji i oczu. Należy pamiętać o tym, że są to jedynie wskazówki, a pewne odstępstwa od zasad mogą być ciekawe. Gdy planujemy radykalną zmianę, bezpieczniejszą opcją będzie wizyta u fryzjera.