Jakie fryzury do pracy?

Dress code to nie tylko odpowiednie do okoliczności ubrania. To również fryzura, która jest dopełnieniem wyglądu każdej kobiety. Rodzaj uczesania to sygnał dla innych,  czy masz klasę czy nie. Jak więc nie popełnić włosowego faux-pas?

Spięte włosy

Kiedy jesteś w sytuacjach służbowych, masz spotkania biznesowe, w dobrym tonie będą związane włosy. Dodadzą Ci profesjonalizmu. Rozpuszczone luzem pasma mogą wskazywać na niechlujność i brak powagi.

Fryzura do pracy  – adekwatna do wieku

Czas płynie nieubłaganie. Każda z nas chciałaby być wiecznie młoda, ale niestety aby z klasą zmierzyć się z upływem lat, należy dostosowywać się do zmieniających się trendów oraz dopasowywać również fryzury do pracy do swojego wieku. W złym tonie jest kiedy kobieta w dojrzała wciąż wiernie hołduje uczesaniu z lat licealnych. Brak zmian nie jest drogą do zachowania młodego wyglądu.

Zbyt rzadkie mycie włosów

Bez względu na zawód, wykształcenie czy rodzaj trybu życia, żadna kobieta nie powinna pokazywać się w nieświeżych włosach. Dotyczy to nie tylko miejsc publicznych, ale również domowego zacisza. Prawdziwa dama ma zawsze pachnące świeżością włosy.

Zbyt rzadkie wizyty u fryzjera

Widoczny odrost przekraczający 1 cm, zniszczone i rozdwojone końcówki są nie do zaakceptowania u dorosłej i pewnej siebie kobiety. Jeśli dbasz o siebie, nie zapominaj o swoich włosach. Ich zła kondycja stawia Cię w złym świetle, szczególnie w pracy.

Nie jesteś już małą dziewczynką!

Kucyk, warkocz, opaski i inne ozdoby nie pasują dorosłej kobiecie w sytuacjach formalnych. Wybierając fryzurę do pracy zrezygnuj z tych ozdobników, bo możesz wyglądać zbyt infantylnie.