fryzura do trójkątnej twarzy

Już wiecie jakie fryzury wybrać, a jakich unikać przy twarzy okrągłej i kwadratowej. Teraz pora odpowiedzieć sobie na pytanie „Jaka fryzura do trójkątnej twarzy?”.

Czym się charakteryzuje trójkątna twarz?

Twoja dolna partia twarzy jest kontrastowo węższa od górnej. To zasługa szerokiego czoła i bardzo małej brody. Efektem jest wrażenie długiej i pociągłej twarzy. Aby temu zapobiec i wyrównać proporcje twarzy, wystarczy zastosować kilka prostych trików podczas wybierania fryzury.

 

 

Jaka fryzura pasuje do trójkątnej twarzy? Wybór idealny czyli bob.

Linia włosów kończy się wtedy na wysokości szczęki lub tuż pod nią. Dzięki tej fryzurze nadasz ciężkości, małej i często wystającej brodzie.

 

fryzura do trójkątnej twarzy fryzura na boba

 

 

fryzura do trójkątnej twarzy grzywka

 

 

Trójkątna twarz lubi Grzywkę.

Trójkątne twarze uwielbiają grzywki, szczególnie te krótsze. Jeśli zdecydujesz się jednak na długą grzywkę, najlepiej zaczesuj ją lekko bok, tak, aby przykrywała część kości policzkowych.

 

 

 

 

 

 

fryzura do trójkątnej twarzy nowoczesny bałagan

Trójkątna twarz uwielbia nowoczesny bałagan na głowie.

Dla włosów oznacza to tyle co nieład, postrzępione, wycieniowane włosy, skręt oraz nieregularne przedziałki ułożone na jedną ze stron twarzy. Te fryzury dodają osobom, które je noszą, drapieżności i młodzieżowego wyglądu. Co najważniejsze, poprawiają proporcje twarzy i sprawiają, że trójkąt przestaje być zauważalny.

 

 

 

 

Jaką fryzurę zdecydowanie odradzamy jeżeli masz trójkątną twarz?

Długie proste włosy, które jeszcze bardziej wydłużają już pociągłą twarz.

Spinania włosów w koński ogon.

Całkowicie odkrytego czoła.

Bardzo krótkich, męskich fryzur.

 

styliście BK Tamka 49 - eksperci doboru fryzur do kształtu twarzy

Styliście B&K Tamka 49 – eksperci od fryzur dla trójkątnej twarzy

Nie martw się, trójkątny kształt twarzy może być bardzo kobiecy, jeśli złagodzimy rysy za pomocą odpowiedniego makijażu i fryzury stanie się Twoim atutem. Taka twarz jest bardziej otwarta na eksperymenty niż pozostałe. Pamiętaj, nie musisz podejmować decyzji sama, w czym będzie Ci najlepiej.

Styliści z salonu Tamka 49 doradzą, jaką fryzurę do trójkątnej twarz wybrać, żebyś wyglądała jak najlepiej.