Czas wybrać się do fryzjera? Chcesz zmienić swój look? Nie masz pomysłu, a może wykorzystałaś już wszystkie?  Zastanawiasz się czy można stworzyć coś jeszcze ? Myślę, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 🙂

Koloryzacja 3D Blond

Wiele z naszych klientek to blondynki. Ten kolor zachwyca od lat, jednak ten jeden z najmodniejszych kolorów ma wiele odcieni. Dziś krótko przedstawimy kilka nowych możliwości tego ponadczasowego koloru. Aby wyjść na przeciw ciągle rozwijającej się branży fryzjerskiej powstała nowa, innowacyjna metoda koloryzacji 3d. Sprawdza się ona w blondach ale nie tylko. Ta metoda pozwala na stworzenie trójwymiarowego, mieniącego się, lśniącego i ponadczasowego koloru, którym będziesz zachwycała.

Koloryzacja 3D – czym jest?

Czym ona jest? Koloryzacja 3D daje efekt trójwymiarowości. Wszystkie mają na celu uzyskanie wielowymiarowego, naturalnego efektu na włosach.

Efekt trójwymiarowości otrzymujemy dzięki wykorzystaniu kilku odcieni. Ważne aby wszystkie pigmenty były w tej samej gamie kolorystycznej. W innym wypadku zamiast efektu 3D uzyskamy nową pstrokatą fryzurę, w niczym nieprzypominającą trójwymiaru. 🙂

Najmodniejszy blond tego sezonu jest wielowymiarowy: dodaje włosom objętości, głębi i płynności w ruchu. Aby uzyskać taki efekt, fryzjerzy wykorzystują nowoczesne techniki koloryzacji, m.in. sombre, sunlight czy face framing. W dalszej części artykułu krótko przedstawimy każdą z możliwości.

Jeśli interesuje Cię znalezienie różnicy pomiędzy SOMBRE, a OMBRE zachęcamy do zapoznania się z naszym opublikowanym już artykułem 🙂

https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warszawa-tamka/aktualnosci/wlosy-ombre-wlosy-sombre/

Ombre

Ciemniejsza nasada płynnie przechodząca w rozjaśnione końce. Koloryzacja, która spowodowała rewolucje we fryzjerstwie, zapoczątkowała wiele nowych trendów.

Między innymi:

SOMBRE

Koloryzacja ta oznacza rozjaśnione końce włosów z dużą ilością refleksów, które łagodzą granicę między jasnym, a ciemnym kolorem. Przy tej technice fryzjerzy często korzystają z nowoczesnych form baleyage. Dobrze wykonane sombre powinno dawać naturalny efekt.

Nowoczesny baleyage

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że do  łask powraca także baleyage, ale w bardziej nowoczesnym i stylowym wydaniu – rozjaśniamy bardzo cienkie pasemka farbami tylko o 2-3 tony jaśniejszymi od podstawowego odcienia.

Najjaśniejsze są pasemka wokół twarzy. Stopniowo przechodzą one w popielaty i ciemny blond. Kontrastowość dawnych połączeń złagodniała dzięki utrzymaniu włosów w tej samej, chłodnej tonacji. Fryzura jest pełna objętości, a rozjaśnienie kosmyków wokół twarzy doskonale rozświetla karnację i działa odmładzająco.

Technika Face Framing

Mocno uwydatnione, rozświetlone pasma przy twarzy. Naturalny face framing często widoczny jest latem u kobiet o naturalnych włosach. Technika często łączona z SOMBRE.

Rooting – sztuka łączenia

Rooting (czytaj: ruting) pozwala na łączenie i miksowanie najróżniejszych odcieni, dlatego pasuje do każdego typu urody. Kolory nakładane są nierówną linią, kilka centymetrów od nasady pasm. Dzięki temu przejścia kolorystyczne są naturalne, a odrosty niewidoczne. Fryzura staje się wielowymiarowa. Ta technika farbowania idealnie nadaje się także do pasm cienkich, ponieważ dodaje im objętości i nie uszkadza nasady włosów.

Koloryzacja włosów – brond

Koloryzacja brond jest nowym hitem. Brond to wyjątkowy odcień, który wygląda jak muśnięty słońcem. Jak sama nazwa wskazuje powstaje z unikalnego połączenia blondu i brązu. Kolor ten zmniejsza kontrast między włosami a odcieniem skóry, przez co cera wygląda bardziej świetliście. Brond sprawia, że włosy wydają się być jeszcze bardziej wielowymiarowe.
Jej plusy są ewidentne: brązy uzyskane tą metodą skrzą się setkami jasnych refleksów, ale włosy nie są jeszcze tak jasne, aby można je było uznać za blond.

Babylights: włosy malowane słońcem

Babylight to metoda polegająca na rozjaśnienie cienkich kosmyków, głównie wokół twarzy.

Idealne farbowanie, gdy chcesz optycznie zagęścić włosy. Babylights (czytaj: bejbilajts) polega na rozjaśnianiu bardzo drobnych pasemek. Przejścia kolorystyczne są subtelne, a rozjaśnione kosmyki różnią się o ton lub dwa od koloru podstawowego. Świetne dla naturalnych blondów i jasnych brązów. Efekt przypomina rozjaśnione słońcem włosy dziecka.

Ecaille: gra kolorów

Jeśli masz brzoskwiniową lub oliwkową karnację i dobrze prezentujesz się w ciepłych odcieniach włosów, wybierz nową technikę koloryzacji – ecaille (czytaj: ekai). To rodzaj baleyage polegającego na łączeniu ciepłych kolorów.

Flamboyage, czyli jasne refleksy

Koloryzację flamboyage (czytaj: flambłajaż) jest połączeniem efektu ombre i baleyage. Fryzjer rozjaśnia wybrane, cienkie pasma włosów, używając specjalnej taśmy, a resztę farbuje (lub nie) na naturalny, np. jasnobrązowy odcień.

Ekstremalny kontrast

Zdecyduj się na tę metodę wielotonowej koloryzacji, jeśli masz naturalnie jasne włosy. Polega na łączeniu na pasmach kilku odcieni blondów. Włosy są ciemniejsze u nasady, za to najjaśniejsze na końcach. Technika ta świetnie podkreśla modne teraz choppy hair, czyli mocne cieniowanie włosów.

Koloryzacja włosów – Ronze

Ognista rudość czy ciepłe brązy? W przypadku ronze’u ten dylemat nie istnieje! Jeden z przykładów mody na odcienie „w połowie drogi” łączy miedziane refleksy, typowe dla rudych kolorów, ze stonowanym charakterem ciepłego brązu. Uzyskany za pomocą tej techniki efekt wygląda różnie w zależności od padającego na włosy światła.

https://snip.ly/ioecvd

Koloryzacja włosów – tortoiseshell

Tortoiseshell (skorupka żółwia), znany też jako ecaille, to kolejny etap w ewolucji ombre. Trend ten opiera się na łączeniu pasm w różnych tonacjach – od karmelu po czekoladę. Efekt jest bardzo naturalny. Pofarbowane na zbliżone do siebie odcienie pasemka dają wrażenie wielowymiarowości fryzury i optycznie zwiększają objętość włosów. Najjaśniejsze kosmyki powinny okalać twarz – zupełnie tak, jakby naturalnie lekko wypłowiały na słońcu.

https://snip.ly/xk8hv7

Koloryzacja włosów – splashlights

Co świadczy o dobrej kondycji włosów? Zdrowy połysk! Wygląda na to, że koloryści odpowiedzialni za splashlights trzymali się właśnie tej zasady, bo ten trend bardzo dosłownie bazuje na grze światła. Delikatnie rozjaśniając szeroki pas włosów na wysokości uszu i pozostawiając resztę w ciemniejszej tonacji, uzyskasz efekt fryzury odbijającej światło.  Jak splashlights prezentuje się w prawdziwym życiu? Dla bezpieczeństwa radzimy stawiać na jak najdelikatniejszy kontrast między kolorami. Aby zminimalizować różnicę między rozjaśnionym pasem a resztą fryzury, końcówki i włosy u nasady możesz rozświetlić delikatnymi pasemkami.

Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie galerię propozycji!

Koloryzacja włosów 3D blond

Znalezione obrazy dla zapytania brond

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania Ronze

Znalezione obrazy dla zapytania Babylights

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu. Nasi styliści z pewnością zaproponują nowoczesne rozwiązanie.

Abyście dłużej mogły cieszyć wspaniałym efektem koloryzacji warto stosować kosmetyki dedykowane waszym włosom.  Wybierając produkty pielęgnacyjne, postaw więc na linie przeznaczone do miedzianych odcieni, blond, koloryzowanych lub kosmetyki pozbawione siarczanów. Odwiedź nas, a napewno Ci doradzimy 🙂

Zadzwoń lub umów się online?

? +48 883 327067
? +48 22 828 78 90

? https://bukka.pl/…/139-berendowicz-kublin-salony-fryzjerski…

? https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warsz…/…/