Stajesz przed wyborem kupna szamponu, odżywki, lakieru i kilku innych kosmetyków? Wiesz, że dobry jakościowo produkt to to czego szukasz oraz chcesz aby to co kupisz nie było kosmicznie drogie . Tu pojawia się dylemat dotyczący wyboru produktów drogeryjnych dostępnych w sklepach i profesjonalnych w renomowanych salonach fryzjerskich. Na co warto zwrócić uwagę?

???? 🙂

???? 🙂

 

W pielęgnacji i stylizacji fryzury najważniejszy jest dobór odpowiednich produktów, które będą dostosowane do rodzaju i potrzeb włosów. Kluczową rolę odgrywają kosmetyki, które nawilżają, regenerują i ochraniają włosy. Jest to myśl, którą niezależnie od Twojego wyboru chcemy Ci przekazać 🙂

Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji

Każdy rodzaj włosów wymaga stosowania odpowiednio dobranych produktów.

Klientki o włosach suchych i łamliwych potrzebują zupełnie innych kosmetyków niż te z szybko przetłuszczającą się skórą głowy.

Gdzie kupić? Nie damy Ci jasnej odpowiedzi – wybór należy do Ciebie 🙂

Kosmetyki dostępne w sklepach:

Kosmetyki dostępne w salonach fryzjerskich:

Linie kosmetyków profesjonalnych są bardziej skoncentrowane i zawierają więcej składników aktywnych niż produkty z drogeryjnych półek.

Dla nas jako konsumentów jest to cenna informacja 🙂 Często produkty profesjonalne są droższe, chociaż nie jest to regułą. Należy pamiętać, że ze względu na to, iż linie profesjonalne zawierają większe stężenie substancji aktywnych, są one jednocześnie bardziej skoncentrowane i bardziej wydajne, więc mimo że płacimy więcej za produkt profesjonalny, wystarcza nam on na dłuższy czas w porównaniu do produktu do użytku domowego. Cenna wiadomość 🙂

Jest to powód dla którego te same firmy kosmetyczne bardzo często wprowadzają na rynek linię kosmetyków profesjonalnych zawierających większe stężenie składników aktywnych oraz linię powszechnie dostępną do użytku domowego z mniejszymi stężeniami.

Warto zaznaczyć, że produkty typu 2 w 1 lub uniwersalne zazwyczaj kompletnie nie sprawdzają się w salonach fryzjerskich. . Już na początku wizyty w salonie fryzjerskim ważne jest stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek. Powinny one zawierać składniki pomagające chronić włosy, nawilżające je i przywracające je do życia.

Kosmetyki profesjonalne chroniące włosy przed ciepłem

Farbowanie, stylizacja oraz stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy negatywnie wpływają na włosy.  Mogą je przesuszyć oraz mieć niekorzystny wpływ na ich kondycję i wygląd.Przesuszone włosy są bardziej podatne na kolejne zniszczenia, całkiem tracą swój blask i sprężystość, ich końcówki zaczynają się rozdwajać. Dlatego dobry fryzjer powinien stosować produkty, które posiadają składniki chroniące włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.