Włosy OMBRE vs włosy SOMBRE

Czym różnią się te koloryzacje i którą wybrać dla siebie? Nasi styliści nadciągają z pomocą!

włosy ombre, włosy sombre porównanie

NAJWAŻNIEJSZE RÓŻNICE

OMBRE SOMBRE
 'californian look’ ’natural look’
włosy rozjaśnione od połowy długości włosy rozjaśnione pasemkami od nasady
jaśniejszy kolor jest widoczny na całej szerokości włosów nakładanie jaśniejszego koloru nie jest równomierne, mogą to być pasemka tylko wokół twarzy
większa rozbieżność pomiędzy kolorem u nasady a na końcach subtelne przejście kolorystyczne
granica pomiędzy kolorami jest usytuowana nisko, daleko od linii odrostu granica pomiędzy kolorami znajduje się bliżej odrostu

Fenomen koloryzacji ombre i sombre

Rozjaśnione włosy w stylu ombre i sombre to wiodący trend już od 5 lat (!). To koloryzacja, którą wybierają gwiazdy światowego formatu, rodzime celebrytki czy normalne dziewczyny na całym świecie, które kochają być 'in fashion’.

włosy ombre, włosy sombre

Dlaczego kobiety na całym świecie kochają włosy sombre i ombre?

Koloryzacja jest bardzo efektowna. Rozjaśnione włosy dodają blasku i rozświetlają twarz. Efekt odmłodzenia jest tu gwarantowany!

Ta tonowa koloryzacja jest bardzo wygodna, bo nie musisz odwiedzać swojego fryzjera co 4-6 tygodni, by przykrywać odrost. Przy włosach sombre i ombre odrost nie jest bardzo widoczny. To idealne rozwiązanie na wakacje. Wybierając się na długą wyprawę nie musisz zabierać swojego fryzjera ze sobą 😉

  O czym należy pamiętać?

Decydując się na włosy sombre lub włosy ombre warto zdać sobie sprawę,  że szczególna pielęgnacja takich koloryzacji jest konieczna. Włosy rozjaśnione mają tendencje do przesuszania, łamania się czy rozdwajania końcówek. Oczywiście nie ma się czego bać, jeśli odpowiednio zadbamy o włosy. Warto wyposażyć się w maskę nawilżającą i serum przeciw rozdwajaniu końcówek. By zabezpieczyć włosy przed rozjaśnianiem, można poprosić fryzjera o dodanie OLAPLEXU do farby, by zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

włosy ombre, włosy sombre
Long bob + sombre

A co jeśli nie masz długich włosów?

Włosy ombre i sombre to dobry wybór również przy średnich długościach włosów. Klientki pokochały tę koloryzację razem z cięciem 'long bob’. To połączenie wygląda niezwykle efektownie i jest ultra modne.

Jeśli chcesz się wyróżnić…

Koloryzacja ombre i sombre przeszła już długą drogę modyfikacji przez 5 lat. Fryzjerzy na całym świecicie prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej ekstrawaganckich koloryzacji w tym typie. Kolory, które łączymy przy ombre i sombre, nie muszą oznaczać książkowego połączenia ciemnego koloru u nasady i blondu, ale też RONZE, czyli połączenie brązu i rudego, BRONDE połączenie ciepłego brązu z ciepły blondem czy kolorowe ombre, tak popularne w okresie festiwalu Coachella.

włosy ombre, włosy sombre
Bronde
włosy ombre, włosy sombre
Ronze
włosy ombre, włosy sombre
Kolorowe ombre
włosy ombre, włosy sombre
Kolorowe ombre

Tonowa koloryzacja, bez względu na skomplikowane nazwy, pasuje każdej kobiecie lecz w odpowiednio dobranej konfiguracji kolorystycznej, dobranej przez profesjonalistów. To wygodne rozwiązanie dla kogoś, kto chce wydłużyć odstępy w koloryzowaniu włosów, być na czasie i urozmaicić swój wygląd.

Jeśli Twój fryzjer nie wie co to jest sombre lub ombre….uciekaj! Zapraszamy do nas!

W naszym salonie cena OMBRE/SOMBRE (425-530 zł).

(do ceny każdej koloryzacji należy doliczyć koszt modelowania włosów/czesania bądź strzyżenia)

Zobacz galerię naszych prac włosów OMBRE i SOMBRE!

włosy ombre, włosy sombre