5 skutecznych sposobów na elektryzujące się włosy zimą

naelektryzowane włosy

Elektryzowanie się włosów jest bardzo uciążliwe, szczególnie zimą, kiedy niskie temperatury wymuszają noszenie czapki. Efekt ten spowodowany jest odpychaniem się włosów, które, najczęściej poprzez tarcie, naładowały się dodatnio. Żeby zapobiegać elektryzowaniu się włosów wystarczy odpowiednio o nie zadbać. Oto 5 skutecznych sposobów na elektryzujące się włosy zimą.

Wybór odpowiedniej czapki

Powszechnie sądzi się, że wystarczy zrezygnować z noszenia czapki, aby skutecznie zapobiec elektryzowaniu się włosów. Tymczasem, praktyka ta wcale nie rozwiązuje problemu i może doprowadzić jedynie do wyziębienia organizmu. Kluczowy jest wybór odpowiedniej czapki. Powinna być ona zrobiona z naturalnych materiałów, np. bawełny. To właśnie sztuczne materiały odpowiadają za elektryzowanie się włosów, a nie sam fakt noszenia czapki.

Właściwa pielęgnacja

Elektryzujące się włosy są najczęściej przesuszone i szorstkie, dlatego należy zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Sklepowe półki uginają się od różnych preparatów nawilżających. Warto regularnie stosować maski, szampony i odżywki nawilżające, które w swoim składzie nie zawierają silikonu.

Sposób suszenia

Stosowanie ciepłego strumienia powietrza pozwala w przyjemny i szybki sposób wysuszyć włosy. Jednak taka praktyka potęguje ich elektryzowanie się. Warto więc suszyć włosy chłodnym powietrzem lub stosować suszarkę z funkcją jonizacji.

Przyrządy do czesania

Niewiele osób zwraca uwagę na to, z czego wykonane są przyrządy do czesania. Aby zapobiegać elektryzowaniu się włosów, warto używać szczotek z naturalnego włosia i drewnianych grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami. Unikać należy szczotek i grzebieni plastikowych.

Częstotliwość mycia

Noszenie czapki sprzyja nadmiernemu poceniu się skóry głowy, co może doprowadzić do powstawania łupieżu. W konsekwencji włosy staną się słabe i będą się elektryzować. W zimie włosy należy myć tak często jak potrzeba, nawet codziennie.

Podsumowując

Stosowanie tych 5 prostych sposobów zapobiegnie elektryzowaniu się włosów zimą. Wystarczy wprowadzić te zmiany do codziennej rutyny, a włosy będą zdrowsze i piękniejsze, nie tylko zimą.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl