Akademia B&K zaprasza na film!

Akademia B&K i dystrybutor filmowy Best Film mają przyjemność zaprosić wszystkich maniaków kina, i nie tylko, na genialny, przepiękny, bardzo subtelny i kobiecy film IMIGRANTKA!

Nominowana do Złotej Palmy MFF w Cannes wysokobudżetowa produkcja z Marion Cotillard, Joaquinem Phoenixem i Jeremym Rennerem w rolach głównych. Rozgrywająca się w Ameryce w czasach prohibicji opowieść o trójkącie miłosnym między Polką i dwoma Amerykanami.

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen, muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.

gatunek: melodramat
reż.: James Gray
w rolach głównych: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner
produkcja: USA
Premiera w polskich kinach: 25 kwietnia.
pobrane (1)

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl