Awaryjna fryzura, czyli jak radzić sobie z nieświeżymi włosami?

awaryjna fryzura

Nawet jeśli jesteś w grupie osób, które codziennie prezentują nienaganną fryzurę, czasami możesz znaleźć się w ekstremalnej sytuacji, w której po prostu nie masz czasu albo możliwości, aby umyć włosy. W takich chwilach na ratunek pospieszy nam suchy szampon OSIS+ Refresh Dust od Schwarzkopf, który natychmiast odświeży wygląd naszych włosów i nada im optycznie objętości. Świetnie sprawdzi się również V.I.P. VOLUME IN POWDER od Kérastase – innowacyjna formuła pudru w sprayu, która sprawi, że włosy nabiorą spektakularnej objętości i będą uniesione od nasady. Możemy również uratować się przy pomocy prostej i szybkiej fryzury, dzięki której uda nam się ukryć nieświeże włosy i mimo wszystko wyglądać czarująco. Poniżej podpowiadamy kilka naszych propozycji ?

Awaryjna fryzura

Po pierwsze, rozpuszczone proste włosy to nienajlepszy pomysł. Wyglądają nieestetycznie, są przyklapnięte, matowe, pozbawione objętości, a ciągłe dotykanie ich w ciągu dnia dodatkowo pogorszy sytuację.

Włosy spięte w niedbały kok na czubku głowy, to doskonała fryzura, którą możesz wykonać w prosty sposób, kiedy nie ma czasu na mycie i stylizację. Możemy spiąć wszystkie włosy lub też upiąć włosy wysoko i wypuścić parę kosmyków swobodnie z boku twarzy.

Kok możemy również zapleść nisko na boku po jednej ze stron głowy i wpiąć w niego jakąś ozdobną spinkę lub drobny kwiat, dla odwrócenia uwagi od nieświeżych włosów.

Kolejną naszą propozycją są warkocze, które ostatnio biją rekordy popularności. Możemy je wykonać na mnóstwo sposobów, popularne ostatnio są kłosy, warkocze francuskie, ale także i zwykły, tradycyjny warkocz który na pewno doda nam uroku.

Loki, loki i jeszcze raz loki! Dziewczyny z prostymi włosami częściej borykają się z problemem nieświeżych włosów. Niestety, ale zawsze jest to u nich bardziej widoczne, niż u posiadaczek bardziej estetycznie wyglądających loków, dlatego poświęć chwilę i podkręć kilka pasm, a włosy okalające buzię podtapiruj i podepnij lekko z tyłu głowy.

Natapirowanie włosów u nasady, polakierowanie, a następnie upięcie pomoże  w ukryciu nieświeżych włosów. Zabieg tapirowania zwiększy optycznie ich objętość, a lakier delikatnie je wysuszy. Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić z produktem, ponieważ użycie zbyt dużej ilości lakieru lub spryskanie ze zbyt bliskiej odległości, może skutkować posklejaniem się włosów i uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego.

Wysoko upięty kucyk lub niedbały koński ogon doskonale pomoże nam ukryć fakt, że nie miałyśmy czasu na umycie włosów. Jest to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów, gdy musimy natychmiast wyjść z domu. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj natapirowanie górnej warstwy włosów zanim zbierzemy je w kucyk, ponieważ dzięki temu zabiegowi nadamy im objętości.

Sposób na „nieświeżą” grzywkę

Zmorą w awaryjnej sytuacji jest również nieświeża grzywka, która w takich chwilach sprawia zdecydowanie najwięcej problemów, ponieważ trudno ją całkowicie ukryć, a jeszcze trudniej ułożyć. Jeśli nie jesteście przekonane do stosowania preparatów odświeżających fryzurę na sucho, tapirowania i podpinania jej do góry, przez co odkrywania czoła, jak również do plecenia warkoczy, możemy ją po prostu delikatnie na szybko umyć i wysuszyć. Czysta grzywka zdecydowanie odświeży wygląd całej naszej fryzury.

Odwrócenie uwagi – dodatki we włosach

Dla ukrycia nieświeżej fryzury możemy sięgnąć po pomoc różnego rodzaju dodatków. Możemy we włosy wpleść szal i stworzyć efektowny splot lub warkocz. Możemy zawiązać na włosach kolorową opaskę z materiału lub bandanę. Ozdobną chustą możemy nie tylko nakryć się w chłodne i wietrzne dni, ale również zapleść ją finezyjnie na głowie. Jeśli potrzebujemy ratunku w lecie, możemy odwrócić uwagę od naszych włosów pięknym, kolorowym wiankiem ze świeżych kwiatów. Dzięki takim unikatowym dodatkom ukryjemy fakt, że nie miałyśmy czasu lub możliwości odświeżyć włosów.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl