JAK DBAĆ O WŁOSY ZIMĄ

Jak dbać o włosy zimą?

Jak uciążliwą porą roku dla naszych włosów jest zima, wie chyba każdy, kto boryka się z choć jednym negatywnym skutkiem ochłodzenia. Czapki, szaliki, kominy, ogrzewanie w pomieszczeniach, mróz czy wiatr nie pomagają w zapanowaniu nad naszą fryzurą w zimie. W okresie zimowym nie tylko nasze włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji, powinniśmy zadbać również o skórę naszej głowy.

teenage girl on her bad hair day

 

Pielęgnacja to podstawa
Wybierajmy łagodne szampony, dopasowane do potrzeb naszych włosów. Szampony do włosów przetłuszczających się mogą wysuszać skórę głowy oraz włosy, co sprzyja ich elektryzowaniu i puszeniu się. Włosy przesuszone należy nawilżać. Możemy na przykład zastosować produkty z gamy BC MOISTURE KICK od Schwarzkopf-Professional. Na koniec mycia spłukujmy je letnią wodą, co pozwoli nam na domknięcie łusek włosa. Następnie powinniśmy dokładnie wysuszyć włosy. Nie tylko po to, aby się nie przeziębić, ale również dlatego, że wilgotne włosy na mrozie zamarzają i stają się łamliwe.

Co odstawić? W co zainwestować?
Jeśli to tylko możliwe ograniczmy suszenie suszarką i pozwólmy wyschnąć włosom w sposób naturalny. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, pamiętajmy o stosowaniu kosmetyków term ochronnych na przykład BC RepairRescueNutri-Shield Serum, które ochroni nasze włosy przed temperaturą nawet do 220oC oraz używajmy suszarek z jonizacją i chłodnym strumieniem powietrza. Do czesania włosów używajmy szczotek z naturalnego włosia. Sztuczne tworzywa nie pomagają, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej elektryzują fryzurę.

Odpowiednie preparaty dla Twoich końców
Zimą pamiętajmy o zabezpieczaniu końcówek włosów preparatami przeznaczonymi specjalnie na końcówki lub olejkami, które nie tylko zabezpieczą nasze włosy, ale również pięknie pachną. Naszym ulubionym jest figowy z gamy BC Barbary Fig Oil. Uchroni to wystawione na niekorzystne warunki pogodowe włosy przed utratą wody. Warto korzystać również z profesjonalnych, wzbogaconych i intensywnych pielęgnacji dostępnych w salonach fryzjerskich.

Zadbaj o siebie od środka
Podczas tej pory roku powinniśmy również szczególnie pamiętać o zbilansowanej diecie. Zwykle w miesiącach zimowych spożywamy mniej warzyw i owoców. Długotrwały niedobór witaminy A może prowadzić do wypadania włosów oraz łupieżu, brak witaminy C powodować będzie rozdwajanie się końcówek, natomiast brak żelaza powoduje osłabienie włosów i ich łamliwość oraz sprawia, że stają się cienkie. Pielęgnacja włosów zimą wymaga od nas uzupełniania w organizmie witamin i minerałów. Powinniśmy spożywać sporo ryb morskich bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, białko, witaminy A, D i te z grupy B. Związki te wpływają korzystnie na ukrwienie skóry głowy i stan włosów. Spożywane produkty bogate w witaminę A, E i selen pomagają nam odbudować komórki i keratynę, rozszerzają naczynia krwionośne, które chronią przed uszkodzeniami i odżywiają włosy oraz chronią je przed starzeniem.

Szok termiczny – jak tego uniknąć?
Powinniśmy unikać pomieszczeń nadmiernie ogrzewanych, wysoka temperatura wysusza nasze włosy i wychodząc na zewnątrz fundujemy im szok termiczny. Chowajmy włosy pod czapki najlepiej z materiałów przewiewnych i umożliwiających schowanie pod nie związanych niezbyt ściśle włosów, co uchroni je przed plątaniem czy przycięciem suwakiem.

Pielęgnacja włosów zimą to bardzo szerokie zagadnienie. Jeśli będziesz trzymać się wymienionych wskazówek, kondycja twoich włosów na wiosnę będzie zdecydowanie lepsza.

young beautiful woman in winter
© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl