Dekoloryzacja, czyli wszystko co warto wiedzieć.

Wybierasz się na wizytę do fryzjera ? Chcesz zmienić swój dotychczasowy kolor? Myślisz o dużej metamorfozie? I tu pojawia się hasło „dekoloryzacja”. Brzmi groźnie ? Nie do końca wiesz czym jest i do czego służy? Dlaczego ten zabieg ma zostać wykonany właśnie u Ciebie ?

Z pomocą nadchodzimy my 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania dekoloryzacja

Niejednokrotnie klientki naszego salonu- myślę, że nie jesteśmy odosobnieni – chcą podczas wizyty zmienić swój dotychczasowy ciemny kolor na blond:-) Czy jest to możliwe?

Oczywiście, ale w większości przypadków jest to długofalowy proces. Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów będzie przebiegał w taki sposób, że Twoje włosy nie zostaną zniszczone, a po kilku wizytach u fryzjera wreszcie otrzymasz swój wymarzony blond. Pamiętaj na wszystko potrzebny jest czas, oczywiście jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi włosami będącymi w dobrej kondycji:-)

Czas trwania dekoloryzacji zależy od kilku czynników: intensywności koloru, jakości użytej wcześniej farby oraz kondycji włosów. Jeżeli koloryzacja została wykonana w profesjonalnym salonie fryzjerskim, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, to usuwanie sztucznego barwnika może trwać około 2 godziny.

Należy mieć świadomość, że im ciemniejsze są włosy, tym dekoloryzacja będzie trwała dłużej. Jest to spowodowane tym, że podczas pozbywania się sztucznego barwnika, jednorazowo można rozjaśniać kosmyki tylko o kilka tonów. W związku z tym, kruczoczarne włosy uda się za pierwszym razem rozjaśnić do brązowych tonów, podczas gdy np. jaśniejsze brązy szybciej zostaną całkowicie odbarwione.

Oczywiście sama dekoloryzacja to dopiero początek budowania pięknego i zdrowego koloru włosów. Zapraszamy na konsultację do naszego salonu, gdzie nasi fryzjerzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące dekoloryzacji, koloryzacji i wszelkich innych zagadnień dotyczących fryzjerstwa  🙂

Warto wiedzieć.

Pielęgnacja po dekoloryzacji w domu oraz salonie

Dekoloryzacja, i związane z nią farbowanie mogą osłabiać i wysuszać włosy, wskazana jest więc ich odpowiednia pielęgnacja. Podczas wykonywania tego zabiegu w salonie stosujemy dodatkową pielęgnację – Olaplex, który zabezpiecza włosy przed uszkodzeniem. Trzeba o nie dbać również w domu za pomocą odżywek i masek, szczególnie tych zawierających keratynę.Wpływa ona na  osłabione włosy jak  prawdziwy eliksir życia:-)

Raz na jakiś czas warto również wykonać dodatkowo profesjonalny zabieg głęboko nawilżający, albo nawet zabieg rekonstrukcji włosów, który  jest dostępny w profesjonalnych salonach.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl