Dekoloryzacja. Na co uważać?

dekoloryzacja

Czy dekoloryzacja jest ratunkiem na nieudane farbowanie? Chyba każda z nas w swoim życiu przez to przeszła (chyba, że nigdy nie farbowała włosów): zamiast pięknego, błyszczącego kasztanu – kruczoczarne pukle lub zamiast złocistego blondu – zielonkawe odcienie rudości. Dla wielu kobiet takie dramaty (zazwyczaj wykonywane w domu z wykorzystaniem farb z drogerii) zakończyły się natychmiastową wizytą u profesjonalisty. Wyjścia są dwa: cięcie i to zwykle bardzo krótkie, na które niewiele kobiet mogłoby się zdecydować. Albo dekoloryzacja.

Dekoloryzacja

Dekoloryzacja to po prostu usunięcie pigmentu z włosów. Można ją wykonać przy użyciu rozjaśniacza, wtedy pozbywamy się zarówno pigmentów sztucznych jak i naturalnych. Podczas tego procesu uwydatniają się tak zwane „ukryte pigmenty”, od czerwonych przez pomarańczowe, aż do żółtych. Żółte pigmenty są najcięższymi pigmentami do usunięcia. Proces wymaga czasu, wiedzy i umiejętności.

Lub zastosować dekoloryzację włosów produktami typu remove, które ściągają kolor i odbarwiają włosy farbowane. Jest to zmywanie farby, inaczej, zdejmowanie jej z włosów. Wyciągnięcie wyłącznie pigmentu chemicznego. Proces ten odbywa się bez użycia rozjaśniacza oraz oxydantu (wody utlenionej). Efekty zabiegu są raczej łagodne i nie dojdzie się do koloru znacznie jaśniejszego niż włosy naturalne.

Bezpieczna dekoloryzacja

Opinie na temat dekoloryzacji włosów nie są jednak najlepsze. Bardzo często po zabiegu włosy są zniszczone i osłabione, a wyglądem przypominają „siano” – są splątane, suche i łamliwe. Jednak nie musi tak być! Aby bezpiecznie przeprowadzić dekoloryzację najlepiej jest oddać się w ręce profesjonalisty, który posiadają wiedzę na temat technik fryzjerskich. Na co więc zwrócić uwagę podczas zabiegu dekoloryzacji?

Warto pamiętać, że dekoloryzacja z użyciem rozjaśniacza jest zabiegiem inwazyjnym! Żaden profesjonalista nie podejmie się tej metody bez wcześniejszej oceny stanu włosów.

Jak wykonać zabieg skutecznie?

Zastanów się na czym Ci zależy i powiedz o tym fryzjerowi, wtedy może wybrać i wykonać zabieg:
– rozjaśniania właściwego (z zastosowaniem rozjaśniacza)
– rozjaśnienia z jednoczesnym zabarwieniem włosów (farbowanie rozjaśniające z użyciem farby)
– zniszczenia sztucznego zabarwienia, czyli dekoloryzacji.
Pamiętaj, że dekoloryzacja jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym dla włosów, polega na uwolnieniu z włosów sztucznego, ciemnego pigmentu. Pamiętaj również, że najlepiej sprawdza się na włosach ciemnych. Chcąc uzyskać właściwy efekt, który skutecznie przywróci włosy do ich pierwotnego koloru, dekoloryzator powinno się nakładać na włosy od karku ku przodowi.

Dekoloryzatora nie nakłada się na odrost, bo to może powodować różnice nie tylko w odcieniu, ale także w kolorze włosów.
Dekoloryzator można nakładać pędzelkiem albo ręcznie jednak koniecznie w rękawiczkach!
Po dekoloryzacji ważne jest właściwe zabezpieczenie włosów przed ciemnieniem.
Po zabiegu można także nałożyć na włosy farbę – najlepiej o ton jaśniejszą.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl