Domowa Pielęgnacja

Sklepowe półki są pełne rozmaitej gamy produktów do domowej pielęgnacji włosów. Mamy do wyboru podstawowe produkty pielęgnacyjne jak szampony, odżywki czy maski. Dostępne są również produkty do koloryzacji włosów, gotowe mieszanki farb, szamponetki, płukanki itd. Możemy również znaleźć na półkach w drogerii bardziej zaawansowaną pielęgnację dla włosów w domowych warunkach, ampułki, wcierki, maski całonocne itd.

Dlaczego jednak warto kupić produkty do pielęgnacji włosów w swoim salonie fryzjerskim, a nie w drogerii? Dlaczego Wasza domowa pielęgnacja dla Nas – Fryzjerów jest tak istotna? Chcielibyśmy opowiedzieć Wam dlaczego lepiej zdecydować się na zakup kosmetyków bezpośrednio w salonie fryzjerkim.

Po pierwsze zdecydowanie ułatwia ona Nam pracę z każdą kolejną wizytą.

Podczas Waszych wizyt w salonie stosujemy specjalnie dobraną do Waszych włosów pielęgnację, aby uzyskać efekt na którym Wam zależy. Namawiamy Was też do stosowania tej samej pielęgnacji w domu, aby efekty Wam się dłużej utrzymywały, a włosy były zdrowe i lśniące. Wyobraźcie sobie tą samą sytuację na przykładzie diety. Naszemu organizmowi nic nie da jeśli w miesiącu będziemy się jeden dzień odżywać zdrowo i stosować zbilansowaną dietę, skoro przez resztę miesiąca będziemy się zajadać fast-foodem i słodyczami.

Po drugie kosmetyki, które Wam oferujemy w salonie są specjalnie przez nas dobrane do Waszych włosów, a przede wszystkim do Waszej skóry głowy.

Zapewniają Wam efekty, które wiemy że lubicie i których oczekujecie. Dlatego też polecamy Wam te same kosmetyki do stosowania w domowej pielęgnacji. W kosmetykach z salonu producent gwarantuje Wam składniki wysokiej klasy np. naturalny wyciąg roślinny zamiast jego syntetycznego odpowiednika.

Po trzecie, dobierając dla Was produkty w salonie wiemy, że nie zaszkodzą Waszym włosom i skórze głowy.

Wiemy jakie zawierają składniki oraz ewentualne alergeny. Jeśli po stosowaniu danego produktu powiecie fryzjerowi, że np. swędziała Was skóra głowy po umyciu lub pojawił się łupież, fryzjer będzie mógł domyślić się jaki składnik kosmetyków spowodował te objawy i wykluczyć go z pielęgnacji. Zakup kosmetyków w salonie fryzjerkim gwarantuje Wam bezpieczeństwo, ponieważ ich formuła została opracowana przez najlepszych specjalistów – chemików i kosmetologów.

Po czwarte na sklepowych półkach nazwy i wygląd produktów wydają Wam się znajome, z reklam, gazet, telewizji przez co łatwiej Wam obdarzyć je większym zaufaniem.

Nie zawsze jest to jednak dobry tok myślenia, za daną marką zawsze kryje się koncern, który te produkty produkuje, znane marki bardzo często są sprzedawane o czym większość z nas nawet nie wie. Po sprzedaży marki innemu koncernowi logo, opakowanie zostają te same, natomiast często zmienia się metoda ich produkcji lub nawet skład. Kupując produkty w salonie fryzjerskim macie pewność, że za marką od wielu lat stoi jeden koncern, a skład i jakość produktów są takie same za każdym razem. Świadczy o tym chociażby zaufanie jakim Wasi styliści oraz najlepsi styliści na świecie obdarzają produkty sprzedawane w salonach.

Po piąte, czy zdarzyło Wam się, że kolor po kilku myciach stracił swój blask i się poprostu wypłukał?

Zdarza się tak, ponieważ najczęściej niska cena drogeryjnych farb idzie również z niską jakością. Na pewno wiele z Was zauważyło kiedyś różnicę pomiędzy domową koloryzacją, a efektem koloryzacji w salonie. Ten sam problem dotyczy innych kosmetyków, np lakierów do włosów, czy po wyjściu od fryzjera Wasze włosy mimo zastosowania mocnego lakieru do włosów były sztywne, lepiące a lakieru nie wystarczyło na koniec dnia z nich wyczesać, a konieczne było umycie całej głowy? To dzięki temu, że lakiery które stosujemy w salonie mają wysoką jakość, nie są szkodliwe dla włosów, zawierają składniki, które nie oblepiają włosa jedynie go podtrzymują. Mają działanie jedynie zewnętrzne, a sam produkt nie dociera do wnętrza naszych włosów i ich nie niszczy.

Po szóste, wydajność kosmetyków z salonu, a tych drogeryjnych.

Kosmetyki w drogerii są znacznie mniej wydajne, jest to spowodowane rozcieńczaniem zawartości. Co za tym idzie mają mniejsze zdolności pielęgnacyjne i mniej dobroczynnych składników dla włosów. Produkty dostępne w salonie mają gęstą konsystencje w skutek czego wystarczy nanieść niewielka ilość produktu aby uzyskać oczekiwany przez Was efekt.

Pamiętajcie, że sama pielęgnacja podczas wizyty u fryzjera nie da Wam takich samych efektów jak kontynuowanie tej samej pielęgnacji stale po wizycie. Jeśli zależy Wam na zdrowych, lśniących i pięknych włosach starajcie się wybierać kosmetyki specjalnie wybrane do Waszej skóry głowy i włosów przez profesjonalistów w Waszym salonie.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl