Elektryzujące się włosy

Suche włosy

Problem suchych i naelektryzowanych włosów nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jest to spowodowane różnicami temperatur, a także przebywaniem w pomieszczeniach, w których powietrze jest ciepłe i suche. W tym okresie często też sięgamy po wełniane ubrania i różne okrycia głowy, a te wzmagają problemy z włosami.

Sposób na elektryzujące się włosy

Jeśli nasze włosy są szorstkie w dotyku i pozbawione blasku, warto wybrać się do salonu fryzjerskiego, gdzie poddane odpowiednim zabiegom staną się miękkie i będą dobrze się układały. Fryzjer może zaproponować rytuał pielęgnacyjny dla włosów suchych, w ramach którego zostanie położona profesjonalna maska regeneracyjno-nawilżająca. Najczęściej takiemu zabiegowi towarzyszy masaż skóry głowy. Dzięki temu kosmetyk wniknie głębiej i lepiej się wchłonie. Fryzjerzy zalecają też, by osoby z suchymi włosami w warunkach domowych starały się unikać suszarek i ograniczyły częstotliwość ich mycia. Ponadto powinny stosować odżywki nawilżające, które ułatwiają ich rozczesywanie i poprawią ich strukturę. Do rozczesywania najlepiej używać grzebienia o szerokich ząbkach lub wykonanej z naturalnego włosia szczotki.

Niedoceniana para wodna

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, który sprawi, że nasze włosy będą nawilżone, odżywione i będą lepiej się prezentowały, powinniśmy skorzystać z sauny w salonie fryzjerskim. Jest to niezwykle skuteczny zabieg, który poprawia strukturę suchych włosów. Po nałożeniu specjalnego, bogatego w składniki odżywcze kosmetyku włosy poddawane są działaniu pary wodnej. Fryzjerka wykorzystuje do tego specjalne urządzenie. Dla uzyskania pełnego efektu taki zabieg najlepiej powtórzyć czterokrotnie.

Idealny zabieg na suche i elektryzujące się włosy

Terapia z użyciem płynnej keratyny nie tylko wygładza i odbudowuje strukturę suchego, zniszczonego włosa, ale także zapobiega elektryzowaniu się włosów. Roztwór kreatyny wzbogacony o witaminy i kwasy tłuszczowe jest podawany w wysokiej temperaturze za pomocą odpowiedniego sprzętu. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie ubytków w strukturze włosów, zamknięcie łuski i zapewnienie długotrwałego nawilżenia. Dzięki temu zabieg jest idealnym rozwiązaniem na suche i elektryzujące się włosy. Efekty takiego zabiegu utrzymują się nawet do 3 miesięcy.

By odbudować zniszczone włosy i zapobiegać ich elektryzowaniu się, powinniśmy właściwie je pielęgnować. Zabiegi wykonywane w warunkach domowych nie przyniosą takich efektów, na jakie możemy liczyć, korzystając z profesjonalnych zabiegów w salonach fryzjerskich.

Zapraszamy do naszego salonu na bezpłatną konsultacje
oraz badanie skóry głowy i włosów profesjonalna kamerą.rezerwacja

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl