Fakty i mity o koloryzacji

Każdy zabieg chemiczny, który wykonuje się na włosach ingeruje w ich strukturę. Dotyczy to nie tylko farbowania, ale również ondulacji i innych zabiegów (w tym pielęgnacyjnych). Co należy wiedzieć o koloryzacji włosów? Sprawdźmy.

Koloryzacja know-how – czyli co powinnaś wiedzieć o farbowaniu, zanim pobiegniesz po farbę do drogerii?

Kobiety lubią się zmieniać. Nowe cięcie, kolor, czy też nowe upięcie sprawiają, że czujemy się pewniejsze siebie i bardziej atrakcyjne. Często, aby poprawić sobie humor, czy wprowadzić w swoje życie coś nowego, decydujemy się na zmianę koloru włosów. Jednak nie zawsze okazuje się ona strzałem w dziesiątkę. Jak uniknąć błędów w koloryzacji? I o czym należy wiedzieć farbując włosy? Poniżej przedstawiamy najciekawsze Wam fakty i mity o koloryzacji.

Włosy farbowane mniej lśnią

Pigment syntetyczny zawarty w farbie sprawia, że włosy lśnią znacznie mocniej. Odbija on światło lepiej niż ten naturalny zawarty w naszych włosach. Efekt braku połysku na włosach farbowanych jest spowodowany raczej nieprawidłowo przeprowadzonym procesem ich koloryzacji.

Od farby włosy wypadają

Prawidłowo przeprowadzona koloryzacja nie będzie powodować wypadania włosów. Farba nie ma styczności z cebulką włosa, co sprawia, że nie ma ona rzeczywistego wpływu na jej kondycję, a tym samym również żywotność. Działanie farby ogranicza się jedynie do martwej części włosa zwanej łodygą. Jeśli koloryzacja została wykonana poprawnie, to nie ma mowy o uszkodzeniu skóry i jego szkodliwości.

Włosy farbowane wymagają specjalnych kosmetyków

W tym przypadku musimy się zgodzić. Jeśli chcemy długo cieszyć się nowym kolorem włosów, musimy używać do tego celu specjalnych kosmetyków. Podczas farbowania dochodzi do otwarcia łuski włosa, co sprawia, że jest on bardziej podatny na utratę wilgoci. Może to prowadzić do jego przesuszenia. Niezbędne są zatem takie preparaty do ich pielęgnacji, które pomogą utrzymać je w dobrej kondycji i nawilżeniu, a jednocześnie będą przedłużać trwałość koloru.

Przed farbowaniem nie powinno się myć włosów

Myjąc włosy, usuwamy z nich naturalny płaszcz lipidowy, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem. Chroni on również skórę głowy przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych. Dlatego zaleca się, aby przed farbowaniem nie myć włosów. Nawet jeśli znajdują się na nich pozostałości po kosmetykach. Farba bez problemu sobie z nimi poradzi.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg koloryzacji wymaga niemałej wiedzy. Dlatego najlepiej jest powierzyć swoją głowę (i włosy) w ręce profesjonalnego fryzjera, który zadba nie tylko o bezpieczeństwo zabiegu, ale o jego fantastyczny efekt.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl