Fryzura koczek

Fryzura jest obowiązkowym elementem „garderoby” każdej kobiety. Aby włosy wyglądały korzystnie i atrakcyjnie, nie trzeba wcale misternie ich układać. Czasami wystarczy wykonać luźny i niedbały kok. Taki artystyczny nieład może wyglądać doskonale, zwłaszcza w połączeniu z luźnym ubraniem.

Koczek w nieładzie

Luźny kok jest dobry właściwie na każdą okazję. Może dopełnić luźną, letnią sukienkę lub spódniczkę połączoną ze sportowym topem. W niedbałym koku z powodzeniem można wybrać się nie tylko na plażę czy na jogging, ale też na ekskluzywne przyjęcie. Połączenie niedbałego koka z elegancką suknią i równie eleganckimi butami może dać naprawdę niesamowity efekt. Luźny kok można w takiej sytuacji udekorować dodatkowo kwiatami lub delikatnym wiankiem.

Jak wykonać luźny kok – KROK PO KROKU:

Krok 1 

Przygotowanie koka należy rozpocząć od zmatowienia struktury włosów – na przykład za pomocą suchego szamponu. Niektórzy używają też lakieru do tego celu. Po spryskaniu włosów szamponem należy je dokładnie rozczesać.

Krok 2 

Kolejnym krokiem jest złapanie włosów w taki sposób, by można było zapiąć z nich kucyk. Połowę włosów zapinamy na gumkę, druga połowa włosów tworzy pętelkę. Na tym etapie również warto rozszerzyć kok. Nabierze on w ten sposób objętości.

Krok 3 

Teraz należy delikatnie złapać powstałą w poprzednim kroku pętlę i podpiąć ją do włosów u nasady. Robimy to za pomocą wsuwek, które będą podtrzymywać konstrukcję koka. Zwisające końcówki należy wokół powstającego koka zawinąć.

Krok 4 

Ostatnim krokiem jest delikatne rozszerzenie powstałego koka poprzez wyciągnięcie grubszych pasemek włosów. Włosy u nasady również możemy powyciągać. Obydwie czynności należy wykonywać „byle jak”, czyli niedbale, niesymetrycznie. Tylko wtedy można uzyskać efekt niedbałego i eleganckiego jednocześnie koka.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl