Jaka fryzura do trójkątnej twarzy?

fryzury do trójkątnej twarzy

Każda kobieta chce się podobać, szczególnie płci przeciwnej, dlatego też dokłada mniejszych lub większym starań, aby osiągnąć upragniony cel. Obecnie mamy spore możliwości, jeśli chodzi o zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach innych osób. Wizytówką każdego człowieka jest twarz, o prezentację której warto należycie zadbać. Prawidłowo dopasowana do kształtu twarzy fryzura jest w stanie podkreślić nasze atuty. Jaka zatem będzie najlepiej pasować fryzura do trójkątnej twarzy?

Fryzura idealnie współgrająca z owalem twarzy strzałem w dziesiątkę

Osoby posiadające twarz trójkątną, wyróżniają się szerokim czołem sprawiającym wrażenie nieco wypukłego, który stanowi jednocześnie najszerszy obszar całej twarzy. Charakterystyczne są także wąski podbródek oraz linia włosów przypominająca wyglądem serce. Ogólnie twarz sprawia wrażenie długiej i pociągłej. Jak zatem wyrównać te proporcje? Świetnym wyborem będzie udanie się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, który wyczaruje ponadczasowego boba. Dzięki tej stylowej fryzurze można nadać ciężkości wystającej i małej brodzie. Jeśli do tej pory osoba mająca trójkątną twarz nie miała grzywki, czas to zmienić. Krótka grzywka jest bowiem strzałem w dziesiątkę w jej przypadku. Dłuższa również się sprawdzi, ale warto ją wówczas lekko zaczesywać na bok w celu przykrycia części kości policzkowych. Modny bałagan na głowie również jest świetną propozycją dla posiadaczek trójkątnej twarzy. Wszelkie strzępienia, cieniowania i nieregularny przedziałek są mile widziane. W ten oto prosty sposób można sprawić sobie nieco bardziej drapieżny i unikalny wygląd, a przy tym poprawić proporcje swojej twarzy.

Masz trójkątną twarz? Tego lepiej unikaj

W przypadku trójkątnej twarzy nie sprawdzą się długie i proste włosy, które niestety jeszcze bardziej podkreślą i tak już mocno pociągłą twarz. Nie poleca się również spinania włosów w koński ogon ani też całkowitego odkrywania czoła. Preferowane są krótsze cięcia, ale wystrzegać się należy bardzo krótkich, typowo męskich fryzur typu na zapałkę czy w stylu jeżyka.

Zaufaj ekspertom

Niektórzy z nas wiedzą dokładnie, w czym najlepiej jest nam do twarzy, ale często jednak nie potrafimy dobrze dopasować fryzury do rysów swojej twarzy, a ma to ogromne znaczenie. W związku z tym warto udać się do renomowanego salonu, gdzie w podjęciu decyzji pomogą eksperci od fryzur. Wówczas trójkątny kształt twarzy stanie się wręcz atutem. Może on bowiem być bardzo kobiecy. Sekret tkwi właśnie w dobraniu odpowiedniej fryzury i makijażu.

Jak widać dobór fryzury do kształtu twarzy nie jest taki prosty, ale dzięki naszym radom z pewnością dobierzesz idealną fryzurę dla Siebie.

rezerwacja
© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl