Fryzury dla mężczyzny

Wielu z naszych klientów to mężczyźni, dlatego dziś artykuł poświęcamy męskim fryzurom.
Być może będzie to jakaś inspiracja dla Was aby, odświeżyć lub zmienić swój image:-)

Każdy mężczyzna chce dobrze wyglądać dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na fryzurę jaką nosi. Większe znaczenie zaczyna mieć dobieranie fryzury do kształtu twarzy. Nie każda stylizacja będzię tą odpowiednią właśnie dla Ciebie. To, że coś jest top nie oznacza wcale, że pasuje do Ciebie.

Jaka fryzura dla mężczyzny

Znaczącym elementem w znalezieniu odpowiedniej fryzury jest ustalenie:jaki kształt twarzy posiadam ? 🙂

Poniższe uwagi traktujcie tylko jako sugestie i punkt wyjściowy. Dobranie odpowiedniej fryzury wymaga czasu, eksperymentowania i współpracy z dobrym fryzjerem 🙂

Rodzaje kształtów twarzy u mężczyzn (infografika)

TWARZ KWADRATOWA

Idealnym przykładem posiadacza takiej twarzy

Znalezione obrazy dla zapytania twarz kwadratowa męska

David Beckham.

W przypadku tego typu twarzy należy starać się , aby za pomocą fryzury nieco ją wydłużyć i zwęzić. Dlatego najlepiej boki strzyc na krótko natomiast włosy na górze głowy powinny być dłuższe, a nawet lekko podniesione. Fryzury z bardzo krótkimi bokami będą idealnie pasować mężczyznom z kwadratową twarzą. Jeśli zaś nie chcecie wygalać mocno boków, to można po prostu zadbać o to, by włosy na tej części głowy były po prostu krótsze lub ułożyć je w taki sposób, żeby nie poszerzały twarzy. Twarz kwadratowa jest symetryczna dlatego aby ją złagodzić dobrym rozwiązaniem będzię przedziałek z jednej strony.

Znalezione obrazy dla zapytania twarz kwadratowa męska

TWARZ PODŁUŻNA (PROSTOKĄTNA)

Idealnym przykładem posiadacza takiej twarzy jest

100+ Najpopularniejszych Trendów – Fryzury Męskie na 2018 [Galeria]

Ewan McGregor

Jest to kształt zbliżony do twarzy kwadratowej z tą różnicą, że taka twarz jest dłuższa . Często charakteryzuje się wysokim czołem, dlatego należy unikać fryzur z wydłużoną górą. Posiadając ten typ twarzy należy postępować nieco inaczej niż w przypadku twarzy kwadratowej, żeby dodatkowo jej nie wydłużać. W tym celu po bokach można nieco sobie pofolgować i ich nie skracać. Dzięki temu twarz będzie wydawać się nieco szersza. Panowie posiadający taki kształt twarzy mogą pozwolić sobie na fryzury z grzywką , która będzie zasłaniała czoło. Przy okazji można też unikać zapuszczania zbyt długiego zarostu, który również mógłby sprawić, że twarz będzie wyglądać na jeszcze dłuższą.

 Znalezione obrazy dla zapytania podłużna twarz męska z grzywką

OKRĄGŁA

Idealnym przykładem posiadacza takiej twarzy jest

Znalezione obrazy dla zapytania leonardo di caprio

Leonardo DiCaprio

Ten typ twarzy cechuje się tym, że szerokość i wysokość są równe, dletego zależy nam na ich zwiększeniu. Wszystko robimy tak aby nieco zniwelować „krągłości”. Twarz powinna wydawać się dłuższa i szczuplejsza. W przypadku tej twarzy warto postępować podobnie jak z twarzą kwadratową, czyli krótsze boki, dłuższa góra z tą różnicą, że krój fryzury powinien być nieco bardziej kanciasty. . Dodanie różnego rodzaju nierówności, falek, zawijasów pomoże także odwrócić uwagę od kolistego kształtu twarzy.

Znalezione obrazy dla zapytania okrągła twarz fryzury męskie

TRÓJKĄTNA

Idealnym przykładem posiadacza takiej twarzy jest

W przypadku tego kształtu twarzy należy dążyć do optycznego zwężenia czoła. Dobrze sprawdzają się fryzury z wyżej podciętymi bokami.

Znalezione obrazy dla zapytania męska twarz trójkątna

Kilka modnych w tym sezonie fryzur męskich.

SLICK BACK 

Znalezione obrazy dla zapytania Slick back Znalezione obrazy dla zapytania Slick back

Fryzura męska opierająca się na modnym zaczesie , który jest odpowiednio wystylizowany i dopasowany do kształtu głowy. Charakteryzuje się regularnie podciętymi bokami i górą ułożoną do tyłu z grzywką, która nie dotyka czoła. Fryzura ta nie jest przeznaczona dla mężczyzn z wysokim czołem i zakolami. Dla tych Panów mamy inne rozwiązania:-).

Fryzura na bazie slick back jest prosta w układaniu. Włosy można gładko zaczesać do góry lub postawić na zawadiacki image z lekko roztrzepaną grzywką. Porady dotyczące tego jak ułożyć włosy możecie uzyskać u naszych stylistów:-)  Chętnie podpowiedzą Wam kilka tricków:-) aby zawsze wyglądać świetnie.

Przydatne produkty to pasta, pomada, wosk do włosów lub żel. Dla utrwalenia efektu przyda się na pewno lakier.

FRYZURA KLASYCZNA W STYLU GUIFF

Znalezione obrazy dla zapytania stylu quiff fryzura męska 

Główną cechą charakterystyczną tego cięcia jest „fala”/ odbicie, które tworzą podkręcone włosy na grzywce. Klasyczny guiff wymaga, by włosy przy szyi i wokół uszu były nieco krótsze. Wierzchnia warstwa powinna być ok. 5 cm dłuższa. Tył fryzury jest nieco lżejszy i krótszy, przez co włosy układają się w trójkątny kształt. Urok fryzury kryje się w łagodnych przejściach.

Fryzurę tego typu nosił nie kto inny jak sam Elvis Presly, który przyczynił się do jej popularyzacji.

Proponowane kosmetyki aby fryzura wyglądała dobrze to te, które będą zwiększały objętość włosów oraz zapewniały bardzo mocne utrwalenie.

Fryzura pasuje każdemu, aczkolwiek przy bardzo podłużnej twarzy należy uważać aby nie podnosić pasm za wysoko.

SIDE PART

Znalezione obrazy dla zapytania SIDE PART Znalezione obrazy dla zapytania SIDE PART

Kolejną propozycją jest nieco bardziej ekstrawaganckie cięcie – męska fryzura z przedziałkiem. Włosy są dosyć długie i zaczesane na jeden bok. Najlepiej współgra z kwadratowym i owalnym kształtem męskiej twarzy. Ważną cechą tej stylizacji jest wycięty pasek który podkreśla całą fryzyrę. Najlepiej sprawdzi się u mężczyzn o gęstych włosach, nie wyklucza się jej jednak w przypadku włosów cieńszych –wymaga jednak intensywniejszej pielęgnacji. Potrzebny jest czas oraz większe porcje kosmetyków do jej wystylizowania- pasta, żel, lakier.

UNDERCUT

Znalezione obrazy dla zapytania UNDERCUT

Ostatnią proponowaną dziś przez nas fryzurą jest UNDERCUT-uniwersalne cięcie pasujące każdemu. Wyróżniają ją bardzo krótkie boki i dłuższa warstwa wierzchnia. W ostatniej wersji, wierzchnia warstwa jest bardzo długa, zmierzwiona i łączy się z asymetryczną grzywką. Inspiracją do powstania tego stylu są tradycjne irokezy. Strzyżenie to charakteryzuje się tym, że włosy przy szyi powinny być wygolone dokładnie w taki sam sposób, jak po bokach. Można też zostawić pasmo nieco dłuższych włosów z tyłu. W ten sposób undercut i fryzura nawiążą mocniej do stylu irokeza. Wierzchnia warstwa tej stylizacji powinna mieć długość ponad 7 centymetrów. Dłuższe kosmtyki zaczesywane są do tyłu lub na bok. Włosy między przedziałkiem i uchem powinny być krótko ścięte, tak by stanowiły mocny kontrast dla przeciwnego boku.

Tak naprawdę dziś przedstawiliśmy tylko kilka rozwiązań na męskie cięcia. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie nasi pracownicy na pewno zaproponują coś świeżego, nowoczesnego, klasycznego, praktycznego, intrygującego- zależnie od potrzeb i oczekiwań 🙂

Do zobaczenia !!

🙂

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl