Fryzury do kwadratowej twarzy

fryzura do kwadratowej twarzy

Optymalna fryzura powinna uwzględniać nie tylko charakter kobiety, ale także rysy jej twarzy. Inaczej włosy komponują się z podłużną twarzą, owalną, a jeszcze inaczej z kwadratową. Dzisiaj sprawdzamy, jakie fryzury do kwadratowej twarzy wywołają najlepszy efekt.

Charakterystyka kwadratowej twarzy

„Kwadratowa twarz” to pojęcie, którym często posługują się styliści przy określaniu pewnych typowych cech twarzy. O jej wystąpieniu możemy mówić, kiedy twarz zbudowana jest z szerokiej żuchwy, skroni budujących linie proste i nierzadko towarzyszącej spiczastej brodzie. Pod taki rysopis podpada m. in. Salma Hayek czy Sandra Bullock.

Porady ogólne – czego unikać?

Nietrafione dopasowanie rodzaju fryzury do rysów twarzy może prowadzić do wywołania wyjątkowo nieestetycznego efektu. Dobry stylista wie jak dopasować ułożenie, uczesanie i długość włosów, tak, by wywoływały atrakcyjny efekt, dlatego warto postawić na wizytę jedynie w profesjonalnym salonie. Fryzury do kwadratowej twarzy powinny być dalekie od tzw. męskich uczesań, składających się z krótkich włosów, które są gładko zaczesywane. Nie warto także odkrywać skroni.

Propozycja – z przedziałkiem, grzywką i na bok

Do kwadratowej twarzy najlepiej sprawdzą się fryzury, które bazują na różnych asymetriach. Najbardziej topowym pomysłem na dopasowanie włosów do takich kształtów jest stosowanie przedziałków i grzywki. To metody, które stanowią absolutną podstawę i sprawdzone sposoby na optymalne skomponowanie włosów z kwadratowym obrysem twarzy. Zastosowanie przedziałka oraz grzywki zmiękczy linie twarzy, dodając jej subtelności i delikatności. Kolejnym dobrym pomysłem na przeciwwagę do ostrych linii twarzy przy kwadratowych obrysach jest wyraźne zaczesywanie włosów na jedną stroną. Takie rozwiązanie znacznie złagodzi jedną stronę twarzy i przyszło ostre kanty.

Dla tych, co lubią włosy krótsze

Zostało powiedziane, że męskie fryzury składające się z krótkich włosów są odradzane, nie znaczy to jednak, że nie można eksperymentować z nieco krótszymi wariantami włosów. Odpowiednie ich ucharakteryzowanie wywoła dobry efekt. Fryzury półdługie dobrze sprawdzą się kiedy będą oparte na wycieniowaniu i nonszalanckim opuszczeniu włosów na twarz, tak, żeby przykryły ostre kanty szczęki. Profesjonalny fryzjer i stylista z powodzeniem dopasuje idealną propozycję do każdego typu kwadratowej twarzy.

Jak widać dobór fryzury do kształtu twarzy nie jest taki prosty, ale dzięki naszym radom z pewnością dobierzesz idealną fryzurę dla Siebie.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl