Fryzury z grzywką

 

Grzywka jest w ostatnim czasie bardzo modna! Nie każda kobieta ma jednak świadomość, że przy pomocy odpowiednio dobranej grzywki można modelować twarz i sprawić, że nasze rysy twarzy będą subtelniejsze. Podpowiadamy, w jaki sposób dobrać grzywkę do kształtu twarzy.

Dobrze dobrana grzywka sprawi, że Twoja twarz nabierze uroku!

Moda na grzywki właściwie nigdy nie mija. Fryzury z grzywką należą do najbardziej ponadczasowych i doskonale się prezentują. Nic dziwnego. Dobrze dobrana grzywka sprawia, że jednym cięciem całkowicie odmienić można oblicze swojej twarzy. W ten sposób spojrzenie będzie wydawać się głębsze, a noszące zmarszczki, bruzdy lub niskie czoło zniknie z widoku.

Fryzura z grzywką na bok

Posiadaczki okrągłej twarzy powinny zrezygnować z grzywek, które zasłaniają całe czoło. Sprawią one że twarz będzie wyglądała na jeszcze cięższą i bardziej okrągłą. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie grzywka zaczesana na bok lub grzywka asymetryczna. Tego typu grzywki sprawią, że twarz będzie wydawała się wyszczuplona.

Grzywka do twarzy pociągłej

Zupełnie odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku kobiet o szczupłej, pociągłej twarzy cechującej się wysokim czołem i szczupłym podbródkiem. W ich przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie prosta grzywka zasłaniająca całe czoło. Najlepiej jeśli grzywka zakrywa brwi. Taka grzywka będzie musiała być często obcinana, ponieważ szybko zacznie zasłaniać oczy.

Grzywka do twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa charakteryzuje się wysokim czołem oraz mocno zarysowaną szczęką. W tym przypadku zadaniem grzywki będzie sprawienie, by rysy twarzy wyglądały na delikatniejsze. Do tego celu dobrze sprawdzi się grzywka mocno wycieniowana, lekko wystrzępiona, rozwichrzona. Inne grzywki będą potęgowały wrażenie, że twarz jest kanciasta.

Grzywka do twarzy owalnej

Kobiety, które posiadają owalną twarz, są prawdziwymi szczęściarami. Twarz owalna to twarz o idealnych rysach. Kobiety o owalnej twarzy mogą sobie pozwolić w zasadzie na dowolną grzywkę i z każdą będzie im dobrze.

Powyżej zostały przedstawione podstawowe porady, w jaki sposób dobrać odpowiednią grzywkę w zależności od kształtu twarzy. Warto jednak pamiętać o tym, że nie ma uniwersalnej recepty – w niektórych przypadkach sprawdzi się zupełnie inna grzywka niż polecana. Warto eksperymentować!

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl