Jak dobrać fryzurę do twarzy

Powiedzenie to tylko włosy sprawia, że część osób dostaje gęsiej skórki. I nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ od tego, jak prezentuje się nasza fryzura, wiele zależy. Kolor włosów, ich cięcie oraz uczesanie może nas odmłodzić, postarzyć, wyszczuplić kształt twarzy lub dodać optycznie kilogramy. Jeśli nie jesteś pewna, w czym będziesz wyglądać najkorzystniej, poproś o pomoc profesjonalnego fryzjera.

Jak dobrać fryzurę do twarzy okrągłej

Do największych bolączek osób o twarzy okrągłej należy brak zarysowanych kości policzkowych, zaokrąglony podbródek, pełne policzki oraz długość twarzy niemal taka sama, co szerokość. Zatem fryzura powinna przede wszystkim wyszczuplić i wydłużyć twarz. Najatrakcyjniejsze fryzury to te, które po bokach zasłonią mankamenty w postaci zbyt okrągłych policzków. Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy zastanów się nad:

 1. Asymetryczną grzywka zaczesana na bok – włosy powinny być wycieniowane na czubku głowy, tak by zwiększyć w tym miejscu ich objętość. 
 2. Fryzurami, które swobodnie opadają na naszą twarz.

Postaraj się unikać :

 1. Prostych i długich grzywek, ponieważ skracają twarz i nadają jej jeszcze bardziej okrągły kształt. Na grzywkę mogą pozwolić sobie jedynie osoby z niskim czołem, jednak powinna być ona ułożona na bok. 
 2. Cięć kończących się na linii policzka.
 3. Gładkich upięć odsłaniających skronie.
 4. Fryzur, przy których objętość skupia się na linii kości policzkowych.

Jak dobrać fryzurę do twarzy kwadratowej

Kolejnym kształtem twarzy, który można złagodzić za pomocą fryzury, jest ten przypominający kwadrat. Oznacza to, że nasza szerokość czoła jest współmierna do szerokości szczęki. Linia włosów ma wyraźnie kwadratowy kształt, jednak o lekko zaokrąglonych bokach. Dla osób o takim kształcie twarzy zaleca się fryzury wysmuklające całą długość oraz takie, które na linii szczęki ją zwężą. Na jakie cięcia się zdecydować?

 1. Mocniej wycieniowane boki, które nachodzą łagodnie na policzki i zakrywają linię żuchwy. 
 2. Asymetryczne cięcia.
 3. Loki.

Czego unikać, by nasz kształt twarzy nie był jeszcze mocniej zarysowany?

 1. Mocno wyprostowanych włosów, które przylegają do twarzy.
 2. Prostych grzywek. 
 3. Fryzur do linii brody.
 4. Geometrycznych cięć, które podkreślają rysy twarzy.

Fryzura do pociągłej twarzy

Osoby z twarzą pociągłą mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek upięcie i mieć pewność, że będą wyglądać dobrze. Główną cechą charakterystyczną takiej twarzy jest fakt, że jest ona dłuższa niż szersza. Gdybyśmy ją obrysowali, kształtem przypominałaby owal. Zazwyczaj pociągła twarz oznacza również wysokie czoło i wydłużoną brodę. Szczególnie poleca się fryzury skracające optycznie twarz, które dzięki odpowiedniemu zatuszowaniu czoła lub szczęki sprawią, że nabierze ona bardziej okrągłych kształtów. Pociągła twarz pasuje do:

 1. Włosów o długości do łopatek.
 2. Długich grzywek, które przysłaniają czoło.
 3. Loków i fal, które nadadzą twarzy proporcji.

Kilka upięć może niekorzystnie wpłynąć na owal twarzy, dlatego zrezygnuj z:

 1. Zbyt mocno wyprostowanych pasm, które mocno przylegają do twarzy.
 2. Włosów o równej długości na ich całej linii.

Jak widzisz, możliwości jest wiele. Niezależnie od tego, jaki masz kształt twarzy, profesjonalny fryzjer pomoże dobrać ci fryzurę tak, byś zawsze czuła się modnie i pięknie. Nie wstydź się wysokiego czoła, czy okrągłych policzków! Jeśli masz ochotę nosić spięte włosy – rób to. Najważniejsze byś zawsze czuła się komfortowo w swoich włosach.  

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl