Jak suszyć włosy

suszarka do wlosow

Kupując suszarkę do włosów powinniśmy stawiać na znane marki, które mają dużo pozytywnych opinii i poleceń. Kupując suszarkę nieznanej firmy nie możemy spodziewać się cudów. Używanie do suszenia włosów profesjonalnych suszarek znanych marek niesie za sobą wiele korzyści.

Suszenie włosów suszarką

Dobra suszarka powinna być bezpieczna dla naszych włosów, mieć funkcję jonizacji, możliwość regulacji temperatury i nawiewu oraz cool shot, czyli zimny nawiew. Liczą się również dołączone dyfuzory i koncentratory, niezawodność, łatwość korzystania i obsługi, odpowiedni serwis posprzedażowy. Tego wszystkiego nie otrzymamy kupując suszarkę nieznanego producenta.

Jak suszyć włosy dyfuzorem

Szukając odpowiedniej dla siebie suszarki być może nie zwracałaś uwagi na to, czy dołączony jest do niej dyfuzor lub koncentrator. Po rozpakowaniu i chwili zastanowienia zadałaś sobie pytanie: „Po co mi to?. Przecież ja tylko chcę suszyć włosy, a to mi się do niczego nie przyda!”. Takie myślenie jest błędne. Jeśli przy suszeniu włosów zastosujemy dyfuzor, przede wszystkim zyskamy zwiększenie objętości włosów. Dodatkową zaletą dyfuzora jest jego dobroczynne działanie na kręcone włosy, ponieważ doskonale podkreśli on skręt loków. Koncentrator natomiast jest wąską końcówką, która skupia źródło ciepłego powietrza z suszarki na konkretnym odcinku włosów, sprawiając, że bardzo szybko wysycha. Koncentrator idealnie nadaje się również do prostowania włosów. Oczywiście, włosy można suszyć bez „jeża” lub wąskiej końcówki, ale warto sobie czasem ułatwić życie, stosując je przy codziennej pielęgnacji włosów.

Zimne czy ciepłe powietrze?

Chyba każdemu od dziecka suszarka kojarzy się z przyjemnym, ciepłym, powietrzem z małego szumiącego urządzenia, które ogrzewało i uspakajało jednocześnie. A co by było gdybyśmy zamiast ciepłego powietrza użyli w swoich suszarkach zimnego? Powariowali – pomyśleliście zapewne w pierwszym momencie – jak można suszyć włosy zimnym, nieprzyjemnym powietrzem? Zapewniamy, jest to możliwe i wcale nie takie straszne, a przynosi wymierne korzyści. ?

Cool shot nowa moda?

W ostatnim czasie producenci profesjonalnych suszarek dołączają do swoich urządzeń funkcję cool shot, czyli zimnego nawiewu. Jest to możliwość włączenia zimnego podmuchu powietrza podczas suszenia włosów. Nie mamy oczywiście na myśli ciągłego suszenia włosów zimnym powietrzem. Zimny strumień powietrza stosujemy w ostatniej fazie suszenia włosów, dzięki czemu nadajemy im połysk i wygładzenie, a także właściwe ułożenie. Efekt jest powalający.

Moc w suszarkach

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej suszarki niewiele z nas zasięga u sprzedawcy czy też w Internecie opinii na temat ich mocy. Wbrew pozorom, jest to jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinniśmy kierować się przy wyborze sprzętu, jakim jest suszarka do włosów.

Zacznijmy od tego, co to jest moc suszarki. Jej wartość podawana jest w formie wartości liczbowej w Wattach, np. 1800W. Przekłada się to na prędkość powietrza wylatującego z suszarki, tzn. im większa moc suszarki, tym większa prędkość, a im mniejsza moc, tym samym prędkość wylatującego powietrza jest mniejsza.

Suszarka do włosów – dla kogo duża moc?

Jeśli należysz do osób, dla których każda sekunda jest na wagę złota, idealnie sprawdzą się dla Ciebie suszarki o mocy od 1800W wzwyż. Czas suszenia włosów zostaje przez nie skrócony do absolutnego minimum. Ponadto suszarki o dużej mocy idealnie nadają się do wygładzania i prostowania naszych włosów. Wystarczy, że użyjemy do stylizacji koncentratora i płaskiej szczotki. Gwarantujemy, że efekt prostych i gładkich włosów będzie murowany ?

Zalety mniejszej suszarki

Teraz kilka słów o suszarkach z mniejszą mocą. Są one na pewno lżejsze i cichsze przez to, że posiadają mniejszy silnik, który nie daje nam zbyt wielkiego nawiewu. Suszarki o mniejszej  mocy charakteryzują się mniejszym rozmiarem i z tego względu są bardziej poręczne, możemy je łatwo spakować, np. na basen czy w podróż. Suszarki o mniejszej mocy sprawdzą się również przy suszeniu włosów kręconych. Niska moc nawiewu nie puszy nadmiernie włosów.

Jonizacja – co to takiego?

Producenci profesjonalnych suszarek, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wypowiedzieli wojnę elektryzowaniu się włosów i zastosowali bardzo prostą taktykę, która przyniosła im bezapelacyjne zwycięstwo na tym froncie, a mianowicie suszarki z jonizacją. Wystarczy że wciśniemy jeden mały guziczek na suszarce i uwalniamy miliony jonów ujemnych, które, osiadając na naszych włosach, sprawiają, że dodatnie ładunki zostają zneutralizowane. W efekcie nasze włosy nie elektryzują się, lepiej się układają, a pojedyncze kosmyki zostają wygładzone. Możemy śmiało powiedzieć, że jonizacja sprawia, iż nasze włosy są gładsze i zdecydowanie lepiej się modelują.

Gdy już znajdziemy nasza idealną suszarkę, co zrobić, żeby stać się mistrzynią stylizacji swoich niesfornych kosmyków? Poniżej podpowiadamy jak umiejętnie wykorzystać suszarkę przy codziennej stylizacji naszych włosów.

Co jest potrzebne do odpowiedniej stylizacji?

Przede wszystkim, przed przystąpieniem do termo stylizacji włosów powinniśmy pamiętać o zastosowaniu kosmetyków termo ochronnych. Świetnie sprawdzą się tutaj Nutritive Nectar Thermique i Résistance Cement Termiczny od Kérastase, które zostały stworzone, by chronić włosy suche i osłabione przed szkodliwym działaniem narzędzi do stylizacji. Pod wpływem ciepła uwalniane są składniki aktywne, chroniące włókno włosa przed uszkodzeniami. Warto również sięgać po kosmetyki przyspieszające suszenie włosów. Możemy polecić tutaj Osis+ Blow&Go od Schwarzkopf Professional, kosmetyk do stylizacji, który nie tylko skraca czas suszenia włosów, ale przede wszystkim nie skleja ich. W połączeniu z innymi produktami z serii OSiS+, pozwala stworzyć wyjątkowe, szybkie stylizacje. Kosmetyk ten chroni przed działaniem wysokiej temperatury oraz puszeniem się włosów. Nie raz uratował nas, zaoszczędzając czas suszenia włosów modelek podczas sesji ?

Kolejny niezbędny element do stylizacji włosów to szczotki. Te małe i okrągłe służą do podnoszenia włosów u nasady i układania loków. Grube i okrągłe natomiast  prostują pasma i nadają fryzurze większą objętość. Duże płaskie świetnie sprawdzą się przy wygładzeniu włosów. Kiedy już mamy idealną suszarkę, zabezpieczyliśmy nasze włosy przed szkodliwym działaniem ciepła i mamy odpowiednie szczotki, możemy wreszcie przystąpić do stylizacji.

Dla zwiększenia objętości naszych włosów powinniśmy suszyć je suszarką wyposażoną w dyfuzor, trzymając głowę pochyloną w dół. Bardzo ważne jest w tym przypadku, abyśmy suszyli włosy w kierunku od nasady aż po końce, dzięki czemu nie powodujemy niepożądanego otwarcia łusek i pozostawimy włosy błyszczące.

Gdy chcemy wyprostować włosy przy pomocy suszarki, nakładamy na suszarkę koncentrator, sięgamy po grubą okrągłą szczotkę lub dużą płaską i używając mocnego podmuchu i średniej temperatury suszymy pasmo po paśmie, jednocześnie przeczesując je szczotką od nasady aż po końce.

Jeśli chodzi o włosy kręcone stawiamy tutaj na niezawodny dyfuzor. Trzymamy suszarkę  w odległości 15-20 cm od głowy, aby umożliwić stopniowe suszenie włosów. Możemy jednocześnie swobodnie układać włosy dłonią lub grzebieniem, zagniatając je i nadawać im kształt loków lub fal podczas suszenia. Zapobiegniemy dzięki temu spuszczaniu się loków i nie dopuścimy do powstania kędziorków.

W przypadku, gdy mamy ochotę uzyskać lekki skręt loków lub fale na włosach średnio długich, znów sięgniemy po pomoc dyfuzora. Przykładamy suszarkę do głowy i wykonujemy koliste ruchy na przemian w lewą i prawą stronę od nasady aż po końcówki. Otrzymana fryzura będzie lekko uniesiona i pofalowana. Jeśli pragniemy mieć loki z ładnym i efektownym skrętem na długich włosach, najlepiej będzie, gdy sięgniemy po cienką i okrągłą szczotkę. Musimy nawinąć lekko wilgotne pasmo włosów na szczotkę i wysuszyć je silnym podmuchem z suszarki. Susząc w ten sposób pasmo po paśmie otrzymamy piękną zakręconą fryzurę.

rezerwacja

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl