Jak upiąć kręcone włosy?

kręcone włosy

Upięcie kręconych włosów wcale nie musi być trudne. A tym bardziej nie czasochłonne! Sprawdź, jak za pomocą kilku wsuwek i lakieru wyczarować piękne upięcie.

Kręcone włosy i jak je okiełznać?

Posiadaczki włosów kręconych myślą, że to panie o włosach prostych mają niezwykle łatwe zadanie, jeśli chodzi zarówno o ich pielęgnację, jak i samo układanie. Wbrew pozorom może być wręcz odwrotnie. Prostym włosom zazwyczaj brakuje objętości i wyczarowanie z nich pięknego koczka wymaga niemałych zmagań, w które trzeba zaangażować lokówkę, wałki, lakier, piankę i bardzo dużą ilość wsuwek. Przy włosach prostych będziemy musieli uzbroić się również w cierpliwość, a efekt może być i tak niezgodny z tym, czego byśmy oczekiwali.

Panie o kręconych włosach mogą ułożyć piękną, kobiecą fryzurę w ciągu zaledwie kilku minut, nawet nie korzystając z pomocy fryzjera. Co jednak jest nie tak, jeśli nasze włosy odmawiają nam współpracy? Błąd tkwi najprawdopodobniej w cięciu. Włosy kręcone muszą być dobrze wycieniowane, inaczej ich ułożenie będzie sprawiać nam niemałą trudność. Wszystkie tzw. pazurki lub pięterka doskonale prezentują się na kręconych włosach, a upięciu będą nadawać lekkości i naturalności.

Niepokorne włosy ze skrętem

Niektóre włosy kręcone mogą nie chcieć z nami współpracować i poddawać się pożądanemu ułożeniu. W tym przypadku warto jest zastosować piankę przeznaczoną do ich stylizacji. Przy odrobinie wilgoci od preparatu będą znacznie bardziej podatne na układanie, a fryzura będzie miała większe szanse na pozostanie na swoim miejscu przez dłuższy czas.

Przejdźmy do działania

Odpowiednie cięcie, pianka na włosach i co dalej? To zależy od długości Twoich włosów. Jeśli są dość krótkie, to możesz je po prostu poupinać wsuwkami w sposób, jaki będzie Ci odpowiadał. W przypadku, gdy Twoje włosy są dłuższe i cięższe zwiąż je najpierw w kucyk.

Pamiętaj, że gotowy koczek z włosów kręconych możesz również przyozdobić stosownie do okazji. W sezonie letnim postaw na bandany lub kwiaty, w zimowym może to być ciepła przepaska. Spróbuj, to niezwykle proste.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl