Jaka fryzura dla okrągłej twarzy?

Podpowiadamy jak dobrać fryzurę do okrągłego kształtu twarzy. Styliści B&K Tamka radzą

Nie wiesz jaka fryzura jest najlepsza dla okrągłej twarzy? Nie trzeba odwiedzać chirurgów plastycznych, by polepszyć swój wygląd i zmienić to, czego być może w sobie nie lubimy.

Najłatwiej zacząć od zmiany dotychczasowej fryzury, bo idealnie dobrane cięcie do kształtu twarzy, od razu zmienia nasz wizerunek. Dobrym strzyżeniem jesteśmy w stanie wyprofilować twarz, odmłodzić się, a nawet optycznie wyszczuplić 🙂

Styliści z Tamki podpowiadają jaką dobrać fryzurę do typu twarzy by zamaskować jej niedoskonałości i uzewnętrznić zalety.

Długie fryzury do okrągłej twarzy

Kobietom z długimi włosami i okragłą twarzą odradzamy cieniowanie włosów przy linii policzków oraz brody. W zamian polecamy delikatne fale, które w dyskretny sposób zachodzą na twarz. Wówczas uzyskuje się efekt, w którym fryzura zakrywa nadmiernie zaokrągloną twarz.

To dwie propozycje prezentujące fryzury dla okrągłej twarzy

Przy włosach o długości medium i okrągłej twarzy należy dobierać takie fryzury, w których nadaje się włosom objętości. Można wówczas zastosować przedziałek na boku lub po prostu wyciąć grzywkę opadającą na jedną stronę twarzy. Prosta grzywka nie jest wskazana przy okrągłej buzi.

Przykład fryzury dla okrągłej twarzy w przypadku średniej długości włosów

Krótkie fryzury do okrągłych twarzy

Przy krótkich fryzurach dla okrągłej twarzy ważne jest, by podnieść włosy ku górze. Dzięki temu twarz optycznie się wyciągnie. Dodatkowo można ułożyć je asymetrycznie na jedna ze stron twarzy.

Przykład fryzury dla okrągłej twarzy z krótkimi włosami

W przypadku fryzur dedykowanych do okrągłej twarzy, bezwzględnie należy unikać tych, które kończą się na linii szczęki. Nie wskazane są również boby z krótkimi grzywkami, które przecinając twarz w poprzek, potęgują wrażenie szerszej twarzy. Odradzamy również modelowania włosów „do środka”, ponieważ jeszcze mocniej zaokrągli twarz. Generalnie unikaj loczków i cięć dodających objętości w okolicy policzków oraz przedziałka na środku głowy.

Pamiętaj, nie musisz decydować sama, w czym będziesz wyglądać najlepiej. Odwiedź nasz salon na bezpłatną konsultację, podczas której styliści z Tamki podpowiedzą Ci, jak ostrzyc i układać włosy, by dopasować je do twojego kształtu twarzy.

button-do-artykulu

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl