Już wiosna! Jak wypielęgnować włosy po zimie?

Zima to ciężki okres do przetrwania. Mrozy, oblodzenia i śniegi skutecznie pozbawiają nas ochoty na wychodzenie z domu. Jednak zima to nie tylko dyskomfort. To także czynniki, które niekorzystnie działają na urodę. Szczególnie narażona jest fryzura. Sprawdźmy, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po zimie.

pielegnacja wlosow po zimie

Dlaczego regeneracja jest konieczna?

Zima niszczy włosy w stopniu bardzo wysokim. Do czynników, które przyczyniają się do pogorszenia ich kondycji należą: mróz, wiatr, uciskanie ich przez czapki i kaptury, a także noszenie zimowych kurtek, które przyczyniają się do elektryzowania kosmyków i szalików, które rozdwajają końcówki. W trakcie zimy można zaobserwować także niszczenie kształtu fryzury, a także znaczne osłabienie włosów i ich wypadanie. Wszystko to sprawia, że po zimie konieczna jest pielęgnacja włosów, która przywróci im utracony blask i wzmocni ich strukturę.

Rozdwojone końcówki

W pierwszym kroku należy zająć się problemem rozdwojonych końcówek. Należy zacząć stosować szampony do włosów suchych i zniszczonych i takich samych odżywek. Warto także, przynajmniej raz w tygodniu stosować intensywną pielęgnację w postaci masek regenerujących. Jeżeli stan zniszczenia jest na tyle wysoki, że zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą ukojenia i rozwiązania problemu, należy udać się do fryzjera, żeby podciąć zniszczone końcówki.

Problem z nadmiernym łojotokiem

Zima to także okres, który przyczynia się do nadmiernego przetłuszczania się włosów. Sprzyja temu procesowi bowiem uciskanie ich czapką, a także zmiana diety spowodowana zmniejszeniem ilości spożywanych witamin i minerałów. Wpływ ma na to mniejszy dostęp do warzyw i owoców. Pierwszym krokiem zatem, jaki na wiosnę warto podjąć w celu zlikwidowania nadmiernego przetłuszczania włosów jest zadbanie o poprawę naszej diety. Wprowadźmy do niej świeże warzywa i owoce, które pomogą przyswoić potrzebne witaminy i minerały. Włosy należy także nacierać specjalnymi odżywkami, które przyczyniają się zlikwidowania tego problemu. Należy jednak uważać żeby preparatu nie nanieść na skórę głowy.

Zapraszamy do naszego salonu w Opolu, gdzie sprawdzimy stan Twoich włosów i dobierzemy odpowiednią dla nich pielęgnację 🙂

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl