Kapelusz na lato: trendy i ochrona w jednym!

kapelusz na lato

O tym, że należy chronić głowę i włosy przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych wiemy wszyscy. Takie nakrycie głowy powinno być przewiewne, aby nie przegrzewać skóry głowy oraz wykonane z materiału chroniącego przed UV (nawet po kontakcie z wodą) i najlepiej, żeby było w jasnym kolorze, ponieważ ciemne “przyciąga” słońce. Ważne też jest, żeby oprócz głowy osłaniało także kark i uszy oraz dawało cień na twarz. Co więc jest najlepsze? Oczywiście – KAPELUSZE!

Co dzieje się z włosami na słońcu?

Promienie słoneczne mają negatywny wpływ na stan włosów i mogą powodować uszkodzenia włókien białkowych włosa oraz niepożądany efekt puszenia się, który powstaje w wyniku rozchylenia łusek włosa i ubytku keratyny. Dlatego nakrycie głowy jest ważne i stanowi barierę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, jest mechaniczną osłoną przed uszkodzeniami.

Przeczytaj także, jak pielęgnować włosy latem:

https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warszawa-zlota/aktualnosci/pielegnacja-wlosow-latem/

Must have nakryć głowy na lato!

Kapelusze to nie tylko najlepsza ochrona przed słońcem, ale także hit sezonu letniego! Oryginalne nakrycie głowy, dopasowane do Twojego stylu i urody będzie doskonałym dopełnieniem letniej stylizacji.

Słomkowy kapelusz

Sprawdzi się na plażę i na wieczorne wyjście. W szczególności pasuje do długich sukienek i stylizacji inspirowanych boho czy festiwalowego looku. Ale przecież słońce świeci nie tylko podczas urlopu na plaży!
Tak więc śmiało możesz eksperymentować z tym dodatkiem i nosić na co dzień jako ochronę przed słońcem np. do casualowych zestawów do pracy. W sieciówkach, ale także w marketach znajdziesz po kilka wzorów i kształtów – z mniejszym i większym rondem. Dlatego bez trudu dopasujesz taki, który będzie pasować do Ciebie i będzie wykonany z odpowiedniego materiału!

Czapki z daszkiem i daszki

Jeżeli jednak nie potrafisz przekonać się do słomkowych kapeluszy, postaw na inne letnie czapki np. czapki z daszkiem lub daszki. Pasują do wakacyjnych stylizacji i sprawdzają się także jako modny dodatek do casualowych i sportowych outfitów, ale także dają ochronę przed działaniem słonecznym. Podobnie, jak w przypadku kapelusza – mnogość fasonów sprawia, że bez większego problemu wybierzesz swojego faworyta, ale ZAWSZE pamiętaj, że ważniejsze jest Twoje zdrowie, niż aktualne trendy!

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl