Keratynowe prostowanie włosów – co to jest?

Keratynowe Prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów zyskuje na coraz większej popularności. Wbrew pozorom – nie jest to zabieg trwale prostujący włosy! Ten zabieg to tak naprawdę maksymalne i dogłębne odżywienie włosów z użyciem keratyny. Włos wchłania ją pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego po zabiegu włosy są prostowane – stąd ten krótkotrwały efekt i sama nazwa zabiegu.

Keratynowe prostowanie włosów – czego się spodziewać?

Wiemy już, jakiego efektu nie należy się spodziewać po zabiegu. Co tak naprawdę daje użycie keratyny? Przede wszystkim niweluje tendencję do puszenia się włosów. Z racji tego, że struktura włosa jest odbudowana i nawilżona – fryzura nie elektryzuje się. Po zabiegu szybciej też można je wysuszyć po umyciu, a fryzura będzie wygładzona. Nie wszystkie kobiety powinny się jednak decydować na zabieg. Przede wszystkim odradzamy go tym z pań, których włosy kruszą się i są bardzo zniszczone. Zabieg nie jest też polecany wówczas, gdy często chodzimy na basen, a także wtedy, gdy nie dbamy zbytnio o włosy. Do tego grona zaliczają się ponadto panie, które często rozjaśniają włosy.

Czego nie należy robić po zabiegu?

Przede wszystkim – po zabiegu nie wolno myć włosów przez 48 godzin. Polecamy więc zdecydować się na zabieg wtedy, kiedy nie planujemy wychodzić z domu. Włosy po zabiegu będą obciążone i przyklapnięte, a co za tym idzie – będą wyglądały na brudne i przetłuszczone. Nie  polecamy też przebywać na zewnątrz wówczas, gdy panuje duża wilgotność bądź pada.

Pierwsze mycie

Pierwsze mycie możesz przeprowadzić sama w domu. Najlepiej jednak powierzyć to zadanie profesjonalistom. W naszym salonie pierwsze mycie jest darmowe, więc zapraszamy do skorzystana z zabiegu właśnie u nas. Prawidłowo pielęgnowane włosy mogą utrzymać na sobie keratynę od 3 do 6 miesięcy. Aby maksymalnie wydłużyć czas, jaki działa keratyna, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni szampon i odżywkę – po zabiegu wskazane jest używanie tylko tych kosmetyków, które są dedykowane tego typu pielęgnacji.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl