Keratynowe prostowanie włosów – ekstremalne odżywienie włosów

Jest naturalną substancją, która stanowi główny budulec włosa. Keratyna jest proteiną, która nadaje włóknom włosa odpowiedni kształt i strukturę. Dzięki jej niebywałym właściwościom regeneracyjnym wykorzystywana jest do produkcji szamponów, maseczek, czy serum. Stanowi również bazę profesjonalnych zabiegów, wśród których największym powodzeniem cieszy się keratynowe prostowanie włosów.

Brazylijski patent

Zabieg znany również pod nazwami brazylijskie prostowanie włosów, Brazylian Blow Out, czy Brazilian Keratin Treatment (BKT) został opracowany w Brazylii. Jej twórca stworzył rozwiązanie, które miało pomagać miejscowym kobietom posiadającym niezwykle gęste, lecz niestety puszące się, kręcone i zniszczone włosy. Zabieg pozwalał wyprostować włosy, a także zapewniał im ochronę przed wilgocią, działaniem słońca i wysokich temperatur.

Główną ideą zabiegu keratynowe prostowanie włosów, który wykorzystuje patent brazylijski, jest maksymalne odżywienie włosów i odbudowa ich struktury poprzez uzupełnienie niedoborów keratyny. W efekcie włosy stają się bardziej lśniące, grubsze i zwiększają swoją objętość. Skutkiem ubocznym zabiegu jest wyprostowanie włosów. Dodatkowo po zabiegu włosy przestają się puszyć i elektryzować, a po myciu w warunkach domowych szybciej się suszą i lepiej układają.

Specjalna dedykacja

Niezależnie od tego, czy włosy są farbowane, rozjaśniane, czy zniszczone innymi substancjami chemicznymi ten wykonywany w zakładzie fryzjerskim zabieg dedykowany jest wszystkim osobom z przesuszonymi włosami. Z zabiegu keratynowego prostowania włosów powinny skorzystać kobiety, które na co dzień zmagają się z puszącymi się, trudnymi do ułożenia włosami.

Keratyna, antyoksydanty i witaminy

Preparaty keratynowe, należące do grupy profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów poza keratyną zawierają antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy oraz kwasy tłuszczowe. To pozwala na odbudowanie struktury włosa, trwale nawilżenie i dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną, zabezpieczając włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

W trakcie zabiegu, za pomocą specjalnego ceramicznego urządzenia fryzjer wtłacza we włosy odpowiednią ilość preparatu keratynowego. Rozgrzane do temperatury 230 stopni Celsjusza żelazko fryzjerskie otwiera łuski włosa, dzięki czemu profesjonalny kosmetyk zawierający keratynowy budulec wnika w ich strukturę i wypełnia wszelkie ubytki. Po wypełnieniu keratyną łuska włosa ulega zamknięciu. Efekty zabiegu są niezwykle trwałe i utrzymują się zwykle nawet 5 miesięcy.

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest polecany każdemu, kto ma suche, zbyt mocno napuszone, matowe, czy łamliwe i często trudne do uczesania włosy. Wykonywany przez wykwalifikowanego fryzjera pozwala szybko uzyskać pożądane efekty.

Zapraszamy do naszego salonu na bezpłatną konsultacje

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl