Kolory włosów

Kolor włosów to nie tylko indywidualna cecha albo efekt zabiegu fryzjerskiego. To również temat wielu piosenek i filmów, które sprawiają, że odcień kosmyków nabiera znaczenia kulturalnego. Trendy fryzjerskie są równie istotne jak te modowe. Świetnym przykładem na to jest fenomen Marilyn Monroe. Swoje naturalne ciemnoblond włosy przefarbowała na platynowy blond, stając się symbolem kobiecości i zmysłowości dla wielu pokoleń. Wniosek zatem nasuwa się sam. Czasami warto zmienić kolor włosów, by przejść do historii. 

Naturalny kolor włosów

Odcienie włosów różnią się od siebie i są atrybutem danej osoby. Ich naturalny kolor uzależniony jest od melaniny, która składa się z eumelaniny i feomelaniny. Pierwsza z nich odpowiedzialna jest za ton włosów – im więcej barwnika tym ciemniejsze kosmki. Natomiast feomelanina nadaje czerwony odcień, który w zależności od stężenia sprawia,
że włosy są popielate, o cieplejszych odcieniach lub całkiem rude. 

Włosy możemy podzielić na:

WŁOSY JASNE

 1. Białe.
 2. Jasny blond.
 3. Blond.
 4. Ciemnoblond,
 5. Rude.
 6. Rudoblond.

WŁOSY CIEMNE

 1. Szatynowe
 2. Czarnobrunatne i czarne.
 3. Siwe.

Ciemniejące włosy

Bardzo często słyszy się, że kiedy dzieci przychodzą na świat mają bardzo jasne lub ciemne włosy, jednak z czasem kolor ten ulega zmianie. Nie jest to domena tylko niemowląt, również już jako dorośli możemy zauważyć, że nasz naturalny kolor włosów jest inny, niż jakiś czas temu. Wpływ na to ma kilka czynników. 

 • Niedobór lub nadmiar melaniny.
 • Uwarunkowania genetyczne.
 • Okres dojrzewania.
 • Stres.
 • Brak odpowiednich witamin.

Kolory włosów wiosna 2020

Fakt, że nasze uwarunkowania genetyczne sprawiły, że mamy taki, a nie inny kolor włosów, nie oznacza, że nie może on ulec zmianie. Liczne zabiegi fryzjerskie, coraz bardziej innowacyjne kosmetyki i farby dają masę możliwości. W poniedziałek możesz być blondynką, by w piątek wieczorem zmienić kolor włosów na prawie czarny, wpadający w niebieskie odcienie. Jednak każda z koloryzacji powinna być przemyślana. Jeśli zależy nam na spójnym wyglądzie, odcień na głowie powinien współgrać z naszą urodą. Brwi, kolor cery i oczu to czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas doboru nowego koloru włosów. 

Koloryzacja 2020

Bywa też tak, że potrzebujemy diametralnej zmiany. Warto przejrzeć wtedy najmodniejsze propozycje fryzjerskie na rok 2020 i dobrać tą, która najlepiej będzie współgrać z naszą osobowością. A w tym roku branża fryzjerska nie zawiodła i przygotowała kilka ciekawych propozycji rodem z modowego wybiegu. 

Najmodniejsze kolory włosów 2020

W tym sezonie niektórzy fryzjerzy rezygnują z koloryzacji typu baleyage, sombre lub ombre. Modne przejścia kolorystyczne odchodzą w zapomnienie, pozostawiając miejsce dla czystych odcieni. Najlepiej w mocnych i wyrazistych kolorach. Bardzo ważna przy tego typu koloryzacjach jest również pielęgnacja. Popularność zyskują metody mycia skóry głowy i włosów, zwane OMO. Aby jednolity odcień ciemnego brązu lub blondu prezentował się pięknie, włosy powinny być lśniące i zdrowe. Regularne podcinanie końcówek oraz zabiegi pielęgnacyjne to coś, co powinna zaplanować każda kobieta na rok 2020. 

Modne odrosty

Modne odrosty brzmią jak anomalia, która nigdy nie powinna mieć miejsca we fryzjerskich trendach, a jednak została mocno wylansowana przez gwiazdy showbiznesu. Koszmar fryzjerów o czarnym odroście na blond włosach stał się obecnie jednym z najmodniejszych sposób na koloryzację. Tego typu fryzury dobrze współgrają z podkreślonymi brwiami i delikatnym makijażem. 

Rude włosy 

Jedne kobiety pragną mieć płomieniście rude włosy, inne wręcz marzą o tym, by ich naturalny kolor był inny. Rok 2020 to idealny moment, by rudy stał się Twoim odcieniem. Konsultacja u profesjonalnego fryzjera pomoże dobrać idealny odcień do karnacji i urody, tak by wyglądał on jak najbardziej naturalnie. 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl