Koloryzacja bez amoniaku

koloryzacja bez amoniaku

Jan Kiepura śpiewał “Brunetki, blondynki – ja wszystkie was dziewczynki / Całować chcę.” Skoro kolor włosów nie gra roli, dlaczego tak wiele kobiet decyduje się na zabieg koloryzacji? W ciągu kilku godzin daje im on możliwość zmiany wizerunku. Czasami look jest krańcowo różny, czasami nieco odmienny, jednak za każdym razem czynność ta mocno ingeruje w strukturę włosa i skóry głowy. Koloryzacja bez amoniaku jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich lubiących częste zmiany na głowie. 

Produkty do koloryzacji

Koloryzacja niezależnie od tego, czy podyktowana jest chęcią zmiany wizerunku, odrostami lub siwizną, którą chcemy zakryć, powinna być przemyślana. Odpowiednia farba użyta podczas zabiegu to podstawa. Źle dobrane produkty mogą mocno wpłynąć na kondycję włosów, dlatego warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Tam przeszkoleni fryzjerzy zastosują pielęgnację i koloryzację odpowiednią do kondycji włosów.

Składniki farb do włosów

Jednym z głównych składników farb do włosów jest amoniak. Substancja ta odpowiedzialna jest jest za równomierne rozprowadzanie i wchłanianie pigmentu w głąb struktury włosa. Sama koloryzacja z amoniakiem nie należy do najprzyjemniejszych. Farba charakteryzuje się charakterystycznym zapachem; poza tym w wielu przypadkach zabieg wywołuje uczulenie objawiające się pieczeniem skóry głowy, wysypką i przesuszeniem. 

Koloryzacja włosów, o czym warto wiedzieć

Ostatnio bardzo modna stała się koloryzacja bez amoniaku, jednak dla wielu zabieg ten brzmi dość tajemniczo. A warto zaznajomić się z tym hasłem wybierając się na kolejną wizytę do salonu fryzjerskiego. Sam zabieg jest przede wszystkim zdrowy dla włosa i skóry głowy, ponieważ w swojej formule nie zawiera szkodliwych substancji. Farby z amoniakiem sprawiają, że włosy szybko się przesuszają, stają się słabe i łamliwe. Tracą swój cały blask. 

Nowoczesne farby

Nowoczesne farby, w przeciwieństwie do tych z amoniakiem, posiadają w swoim składzie czynne substancje nie wykazujące silnie drażniących właściwości. Pozbawione są również drażniącego i nieprzyjemnego zapachu. I mimo kilku różnic, posiadają podobne właściwości co amoniak, chociaż wolniej i łagodniej wchłaniają się w łuskę włosa. Co za tym idzie, substancja czynna nie ingeruje za mocno w pH skóry głowy. 

Zalety koloryzacji bez amoniaku

Zabieg koloryzacji bez amoniaku nadaje włosom połysk i wydobywa najpiękniejsze odcienie z położonego koloru. Jeśli należysz do osób nieprzepadających za regularnymi wizytami u fryzjera i cenisz praktyczne rozwiązania, farbowanie bez amoniaku jest dla Ciebie. Uzyskany w ten sposób kolor wypłukuje się stopniowo i nie pozostawia bardzo widocznych odrostów. 

 

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl