Krótkie fryzury ślubne

Krótko obcięte włosy nadają kobiecie pazur i charakter, a jej rysy twarzy zostają podkreślone. Obecnie najmodniejszymi dodatkami do krótkich fryzur ślubnych są kwiaty oraz biżuteryjne dodatki. Poniżej znajduje się zestawienie, które odpowie na nurtujące pytanie “Jaką fryzurę mieć na ślubie”.

Najlepsze krótkie fryzury ślubne

Do najbardziej znanych i lubianych fryzur ślubnych przez krótkowłose panny młode, należą romantyczne fale nadające dziewczęcego i świeżego charakteru. Dobrym wyborem na taką okazję będzie również fryzura bob, która dzięki swojej prostocie będzie łatwa do ułożenia i utrzymania podczas tańca i ślubnych konkursów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na gładkie fryzury inspirowane stylem retro.  

Fryzury z wiankiem

Już od kilku sezonów wianki są bardzo modnym dodatkiem do fryzury panny młodej. Można wręcz powiedzieć, że od niego zależy jak całość będzie się prezentować. Wianek podkreśli lekkość sukni ślubnej w stylu boho. Pamiętajmy, że nie może on przytłaczać wielkością i barwą kwiatów dlatego współgrającą fryzurą z wiankiem będą fale lub loki. 

Fryzury z welonem

W przypadku krótko obciętych włosów najlepiej sprawdzi się prosty, klasyczny i długi welon. Będzie on tworzył jednolitą całość z opaską, która dodatkowo pięknie i subtelnie ozdobi cały strój. 

Fryzury z tiarą

Bycie księżniczką z własną tiarą to marzenie większości małych dziewczynek. Owo marzenie z dzieciństwa może znaleźć swoje odzwierciedlenie w postaci tiary jako dodatku do fryzury ślubnej. Łączy ona w sobie wszystkie najlepsze cechy korony i opaski, a w dodatku nadaje lekko królewskiego szyku. Najpiękniejszymi tiarami są te z kamieniami szlachetnymi w srebrnych lub złotych odcieniach. 

Fryzury z opaską

Opaski mogą być świetnym zamiennikiem dla naturalnych kwiatów czy wianków. Ważne by była ona elegancka, najlepiej materiałowa w pastelowych, złotych lub srebrnych odcieniach. Obecnie bardzo modne są również asymetryczne opaski z ozdobą tylko po jednej stronie. 

Fryzury ślubne w stylu retro

Masz krótkie włosy, a w dodatku planujesz ślub w stylu vintage? Nie można wymarzyć sobie lepszego połączenia. Krótko obcięte włosy są stworzone do stylizacji retro. Twoją inspiracją powinna zostać Daisy Buchanan (Wielki Gatsby). Dodając do fryzury biżuteryjne dodatki, nadasz całej stylizacji klasy i szyku.

Naturalne fryzury

Nowoczesne minimalistki muszą się nie lada wysilić, żeby uzyskać lekki i niewymuszony look na własny ślub, który nadal będzie je wyróżniać spośród gości. Preferując naturalność na co dzień i podczas specjalnych okazji możesz zdecydować się na delikatne fale lub prawie niewidoczne wsuwki o złotym lub srebrnym odcieniu.

Upięcia ślubne dla krótkich włosów

Nie tylko dodatki mogą nadać fryzurze ślubnego charakteru. Decydując się na upięcie przy włosach za kark należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze plotąc warkocz dobierany na szczycie głowy, resztę włosów pozostawmy luźne. Nonszalancko podkręcone włosy będą romantyczne i dziewczęce. Po drugie spinając wszystkie włosy raczej zdecydujmy się na luźne uczesanie. Po trzecie luźne kosmyki opadające na kark lub na twarz podepnijmy spinkami z kryształkami. Stosując się do tych zasad, każde upięcie przy krótkich włosach będzie prezentować się dobrze.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl