Misja zapuszczanie: sposoby na długie włosy

zapuszczanie włosów

Długie, zadbane włosy to kwintesencja piękna kobiety, atut, który podkreśla jej urodę! Jednak każda kobieta lubi eksperymentować z wyglądem. Obcinamy na krótko, farbujemy, przycinamy grzywkę a proces ponownego odrostu długich i co ważne zdrowych włosów nie trwa krótko. Trzeba mieć w sobie wystarczająco dużo cierpliwości, by przetrwać czas i trudy ich zapuszczania.

Co więc można zrobić, by ułatwić ten proces i w kilka miesięcy cieszyć się pięknymi, długimi włosami?

Podcinaj włosy regularnie

Tak, tak w czasie zapuszczania włosów nie unikaj fryzjera i regularnie podcinaj włosy co około 6-8 tygodni. Fryzjer sprawdzi kondycję włosa i jeśli poinformujesz go, że jesteś w trakcie zapuszczania, nie obetnie za dużo – a wystarczy naprawdę centymetr. Fryzura dzięki temu nie tylko zachowa kształt, ale cały proces odrostu włosów przebiegnie szybciej! Ponieważ końcówki włosów z czasem naturalnie się rozdwajają i jeśli ich nie podetniesz, zaczną się kruszyć. A profesjonalna wizyta u fryzjera jest dużo lepsza niż samoistne kruszenie się rozdwojonych końców.

Umów się już teraz: napisz wiadomość!

Wybieraj kosmetyki wygładzające

Gdy zapuszczasz włosy, kosmyki wywijają się we wszystkie strony. Aby to zminimalizować, wybieraj produkty wygładzające, które lekko obciążają włosy. Dzięki temu będą miękko opadały przy twarzy oraz przestaną się też puszyć. Zyskają też blask i będą wyglądały na bardziej zadbane. A z ładną i zadbaną fryzura lepiej będzie Ci przetrwać proces zapuszczania włosów.

Bądź cierpliwa

Jak już wspominaliśmy proces zapuszczania włosów wymaga cierpliwości, ponieważ pojawiają się w nim kryzysy. W przypływie desperacji, którą powoduje bezkształtna, odrastająca fryzura, musisz wykrzesać jej jeszcze więcej, by nie chwycić za nożyczki i wrócić do krótkiej fryzury. Pamiętaj, że nie warto tego robić, jeśli marzysz o długich włosach. Kryzysowy moment trwa od 1-2 tygodni, później jest już tylko lepiej! Dlatego uzbrój się w cierpliwość, a włosy szybciej odrosną!

Zadbaj o dietę

Jeśli zadbasz o swoją dietę i dostarczysz swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, wpłynie to także na kondycję Twoich włosów! Możesz także sięgnąć po suplementy diety np. biotynę, która jest głównym budulcem włosa a te będą rosły zdrowsze i mocniejsze.

Umów się na rytuał

By poprawić sobie samopoczucie i przy okazji zadbać o stan swoich włosów, wybierz się na zabieg upiększający lub regenerujący do włosów np. na Rytuał Kérastase. Twój fryzjer wykona diagnozę Twoich włosów i skóry głowy i dobierze spersonalizowany rytuał, by jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje potrzeby! To chwila dla ciała i ducha pozwalająca uwolnić się od wszelkich trosk. Niezależnie od tego, czy spieszysz się, czy też poszukujesz chwili relaksu, Twój ekspert Kérastase będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje indywidualne potrzeby wybierając spośród licznych, proponowanych przez Kérastase, rytuałów pielęgnacyjnych.

© Berendowicz&Kublin 2024 Wykonanie: Getso.pl